Сергій Власенко: 18 листопада – крайній термін для виконання Україною критеріїв ЄС

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що до остаточного рішення про підписання або не підписання Угоди про асоціацію з ЄС залишилося дуже мало часу, і його недостатньо для доопрацювання законопроекту позафракційного депутата Анжеліки Лабунської щодо лікування закордоном людей, позбавлених волі.

Про це він сказав журналістам у четвер в Харкові.

На думку захисника, процес внесення поправок у законопроект може призвести до зриву підписання угоди про асоціацію з ЄС.

“Я вважаю, що часові рамки настільки вузькі, що якщо зараз входити в процедуру внесення поправок в будь-який законопроект, то це процедура на зірвання підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом”, – наголосив він.

На думку Сергія Власенка, внесення великої кількості поправок до законопроекту може перетворитися на “юридичний хаос” та змінити зміст документу на протилежний.

“Тому, якщо ми обговорюємо якісь речі, то потрібно обговорювати готовий продукт, а не можливі доповнення. Ви бачили, що витворив пан Міщенко з тим, що у нього було раніше, і як адміністрація президента доопрацювала цей закон”, – нагадав захисник.

Сергій Власенко заявив про обмежені часові рамки для виконання критерію щодо питання про вибіркове правосуддя та звільнення Юлії Тимошенко і нагадав про процедуру підготовки законопроекту до другого читання та про судовий механізм, який міститься у законопроекті Анжеліки Лабунської.

“Після прийняття закону його треба передати на підпис президенту, після цього треба його виконати, і лише виконання цього закону, напевне, буде вважатися виконанням критеріїв Європейського Союзу. Це все можна зробити до 2015-ого року, до 2020-ого – все залежить від того, чи хоче діюча влада на Вільнюському саміті підписати угоду про асоціацію”, – наголосив захисник.

Сергій Власенко нагадав, що крайній термін для вирішення питання про звільнення Юлії Тимошенко – 18 листопада.

“Рішення рекомендувати або не рекомендувати підписувати Угоду про асоціацію буде прийнято, по-перше, 14 листопада під час звіту місії Кокса-Кваснєвського, це буде попередня пропозиція, і Комітет Міністрів на рівні міністрів закордонних справ буде приймати своє рішення 18 листопада. Після цього будуть технічні процедури. Тому, на мою думку, 18 листопада – крайня дата, коли мають бути виконані всі критерії ЄС, щоб Україна мала гарантії підписання Угоди про асоціацію”, – сказав захисник.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh