Середня зарплата в Чехії знову зросла

У першому кварталі 2019 року середня щомісячна зарплата в Чехії («груба» — до вирахування податків) зросла на 2236 крон порівняно з минулим роком і склала 32466 крон. Такі дані у вівторок опублікувало Чеське статистичне управління (ČSÚ).

Номінальне зростання середньої зарплати становив 7,4%, а реальний (після вирахування інфляції) – 4,6%. В основному надбавку отримали представники низькооплачуваних професій. За прогнозом аналітиків, зростання середньої зарплати в найближчі кілька років збережеться, але сповільниться.

Нагадаємо, що Уряд Чехії схвалив ідею платити українцям більше, ніж чехам

Більш точно відображає реальний стан справ медіанна зарплата (рівень доходу, вище і нижче якого заробляє однакове число працівників), у першому кварталі склала 27582 крон.

У чоловіків вона була вище, ніж у жінок — 29936 проти 24982 крон. При цьому близько 80% працюючих жителів республіки заробляли від 14566 до 51420 крон в місяць.

Звання регіону з найвищою середньою зарплатою раніше утримує Прага – 41450 крон. Найнижчим цей показник виявився у Карловарскому краї – 27741 крона.

Найбільш високооплачуваними галузями були фінанси, страхування і IT – в середньому близько 59 тис. крон.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh