Новини з Австрії

Сенсація: у віденській AKH провели першу в Європі пересадку легень хворому з коронавірусом

Відень підтвердив статус провідного центру з трансплантації легенів. У віденській лікарні загального профілю AKH провели першу в Європі операцію з пересадки легенів пацієнта з коронавірусом.

Операція була проведена в минулий понеділок. Коли 45-річна жінка із Карінтії прибула в AKH на вертольоті Збройних сил Австрії, її стан був критичним. Протягом місяця дихання пацієнтки підтримували за допомогою циркуляційного насоса ECMO (екстракорпоральна мембранна оксигенація), пристрою, яке насичує киснем і повертає кров поза організмом. На додаток до новітніх ліків навіть використовувалася донорська плазма крові. Тім не менш, стан жінки погіршувався. Коли стало зрозуміло, що легше жінки врятувати неможливо, було прийнято рішення про трансплантацію.

На щастя, виявилося, що інші органи значною мірою функціонували і в них не залишилося активних вірусних частинок і її можна було б включити в список очікування донорського легені.

Керував роботою цілої команди медичних фахівців різних профілів професор медичного університету Відня д-р Вальтер Клепетко, керівник клінічного відділення торакальної хірургії. Операція пройшла з успіхом, критична фаза позаду і медики налаштовані оптимістично. Пацієнтка покращується з кожним днем.

З моменту свого створення в 1989 році програма з пересадки легень у Відні стала найбільшою в світі. Підготовка і навчання понад 100 лікарів з сусідніх країн у поєднані зі створенням там місцевих програм є особливою заслугою віденської програми. Крім того, два рази на рік проводився міжнародний навчальний курс для колег з широкого кола дисциплін.

За матеріалами:https://www.krone.at/
Фото:AKH Wien, krone.at-Grafik

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.