Авторські статті

Сенат США пропонує ввести санкції проти представників режиму Януковича, якщо знову застосовуватиметься сила проти мирних демонстрантів

Сенат США прийняв резолюцію про підтримку українського народу, в якій пропонує розглянути можливість застосування санкцій проти представників режиму Віктора Януковича.

Про це у своєму Twitter повідомив посол США в Україні Джеффрі Пайєт.

“США підтримують народ України і його суверенне право здобувати незалежне і демократичне майбутнє для своєї країни”, – йдеться у документі.

Сенат “закликав лідерів у Сполучених Штатах та Європейському Союзі продовжити спільну роботу щодо активної підтримки мирного і демократичного розв’язання нинішньої кризи в Україні”.

В документі Сенат “засуджує рішення української влади застосовувати насильство проти мирних демонстрантів 30 листопада, 1 грудня і 11 грудня 2013 року та закликає покарати винних у застосуванні насильства та негайно звільнити всіх затриманих під час мирних демонстрацій”.

У цьому зв’язку “український уряд закликали утриматися від подальшого застосування сили або актів насильства щодо мирних демонстрантів, а також дотримуватися міжнародно визнаних прав людини, особливо свободи висловлювання та зібрання”.

У документі зазначається, що “в разі подальшого використання насильства владою щодо мирних демонстрантів, Президент і Конгрес повинні розглянути можливість застосування цілеспрямованих санкцій, в тому числі відмови у наданні віз і заморожування активів, щодо осіб, відповідальних за замовлення або застосування сили”.

Крім того, Сенат засудив силове захоплення співробітниками правоохоронних органів центрального офісу партії “Батьківщина” 9 грудня минулого року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України