Авторські статтіДіаспора

Сенат Чехії засудив президента Земана за Новачка і Нікуліна

Комітет сенату Чехії з питань безпеки засудив президента Мілоша Земана за доручення перевірити, чи не зберігається або не виготовляється у Чехії речовина, подібна «Новачку». Також комітет вважає неприпустимим втручання адміністрації президента у справу російського хакера Євгена Нікуліна.

«Ці випадки підтверджують довготривалу тенденцію, коли президент і його оточення відстоюють економічні та владні інтереси інших держав», — йдеться у висновку комітету.

«Доручення Земана, дане Службі безпеки Чехії на предмет речовини «Новачок», суперечить зовнішньополітичної орієнтації держави, ставити під сумнів надійність його союзників і допомагає поширювати брехливе звинувачення з боку Російської Федерації», — переконані в сенаті.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан доручив керівнику Служби безпеки (BIS) Міхалу Коуделке провести розслідування на предмет того, чи може в Чехії проводитись або зберігатися отруйна речовина типу «Новачок». Перевірці підлягають як дослідницькі центри, так і промислові об’єкти

Що стосується, екстрадиції Євгена Нікуліна в США, комітет сенату заявивши наступне: «Комітет вважає неприпустимим, щоб, з метою захисту інтересів Російської Федерації, президент Чехії та його оточення ставили під сумнів дії уряду, його мотиви і законність процесу екстрадиції в США».

Як вже повідомляв «Празький Експрес», Мілош Земан двічі особисто говорив з міністром юстиції Чехії Робертом Пеліканом про росіянина Євгенії Нікуліна. Земан висловлював бажання, щоб Нікуліна, підозрюваного звинуваченням у хакерстві, бачили Росії, а не США. Розмови на цю тему між Земаном і Пеліканом малі місце на початку січня та наприкінці січня. За словами Пелікана, тиску він не піддався. Раніше мати Євгена Нікуліна Любов Спірідонова написала лист президенту Чехії Мілоша Земану. Спиридонова просила Земана посприяти звільненню сіна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України