Посол Росії в Чехії прокоментував справи Скрипаля і Нікуліна, за що отримав негативну реакцію чеського МЗС

Посол Росії в Чехії Олександр Зміївський виступив на прес-конференції і поясниви ряд актуальних питань двосторонніх відносин. Його слова вже викликали негативну реакцію з боку чеського МЗС.

Зміївський не в перший раз підкреслив, що Росія ніколи не висувала проти Чехії жодних звинувачень у справі Скрипаля.

«Ми лише констатували факти. Відкриті чеські джерела інформують про здібності чеських експертів працювати над дослідженнями в області нервнопаралітичних речовин. Ці дослідження покликані створити протиотруту для чеської армії і НАТО. Фахівці добре знають, що в 2011 р. Чехія та Організація по забороні хімічної зброї уклали договір, що дозволяє створити до 10 кілограм подібних речовин», — сказав посол.

Він також заявив, що Росія запропонує Організації по забороні хімічної зброї цивілізоване вирішення інциденту з отруєнням Скрипалів.

«Якщо Великобританія не хоче прямо з нами співпрацювати, то це можна зробити через виконавчу раду Організації або за допомогою групи фахівців під керівництвом секретаріату Організації», — сказавши Зміївський.

Що стосується екстрадиції в США хакера Євген Нікуліна, то посол знову говорив про розчарування і обурення.

«Приймали рішення про екстрадицію воліли союзницькі зобов’язання, а не вивчення всіх фактів. Шкода, що не були використані всі юридичні можливості, і що союзницька лояльність не вище юридичних норм», — сказав Олександр Зміївський.

За його словами, американський літак чекав Нікуліна ще до рішення міністра юстиції Чехії і до рішення суду. Чеські ЗМІ пишуть, що літак Мін’юсту США приземлився у Празі 24 березня, а Конституційний суд Чехії розглядав скаргу Нікуліна 27 березня.

Нагадаємо, Мартін Садилек, чеський адвокат росіянина Євген Нікуліна, обвинуваченого американцями звинуваченням у хакерстві і екстрадованого до США, продовжує відстоювати інтереси свого клієнта. В інтерв’ю газеті «Право» він заявив, що Нікуліну не дали можливості використовувати всі законні механізми, щоб залишитися в Чехії. «Міністр юстиції Чехії повинен був почекати вердикту суду, який розглядав касаційну скаргу Нікуліна на відмову в статусі біженця», — підкреслив адвокат.

МЗС ЧР у свою чергу шкодує про те, що «російська дипломатія знову використовує маніпуляції і пов’язує Чехію із застосуванням отруйної речовини в Солсбері. Ці заяви неприпустимі, служать для відволікання уваги від можливої вини Росії і можуть призвести до подальшого погіршення відносин».

У заяві МЗС наголошується, що в разі Нікуліна, обвинуваченого в США в серйозних злочинах, чеська влада прийняли суверенне рішення, засноване на вердикти незалежних судів. «Це стандартні і прозорі рішення чеської юстиції та уряду, за ними не потрібно шукати якусь конспірологічну основу», — запевняють в МЗС.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh