Авторські статтіДіаспора

Посол Росії в Чехії прокоментував справи Скрипаля і Нікуліна, за що отримав негативну реакцію чеського МЗС

Посол Росії в Чехії Олександр Зміївський виступив на прес-конференції і поясниви ряд актуальних питань двосторонніх відносин. Його слова вже викликали негативну реакцію з боку чеського МЗС.

Зміївський не в перший раз підкреслив, що Росія ніколи не висувала проти Чехії жодних звинувачень у справі Скрипаля.

«Ми лише констатували факти. Відкриті чеські джерела інформують про здібності чеських експертів працювати над дослідженнями в області нервнопаралітичних речовин. Ці дослідження покликані створити протиотруту для чеської армії і НАТО. Фахівці добре знають, що в 2011 р. Чехія та Організація по забороні хімічної зброї уклали договір, що дозволяє створити до 10 кілограм подібних речовин», — сказав посол.

Він також заявив, що Росія запропонує Організації по забороні хімічної зброї цивілізоване вирішення інциденту з отруєнням Скрипалів.

«Якщо Великобританія не хоче прямо з нами співпрацювати, то це можна зробити через виконавчу раду Організації або за допомогою групи фахівців під керівництвом секретаріату Організації», — сказавши Зміївський.

Що стосується екстрадиції в США хакера Євген Нікуліна, то посол знову говорив про розчарування і обурення.

«Приймали рішення про екстрадицію воліли союзницькі зобов’язання, а не вивчення всіх фактів. Шкода, що не були використані всі юридичні можливості, і що союзницька лояльність не вище юридичних норм», — сказав Олександр Зміївський.

За його словами, американський літак чекав Нікуліна ще до рішення міністра юстиції Чехії і до рішення суду. Чеські ЗМІ пишуть, що літак Мін’юсту США приземлився у Празі 24 березня, а Конституційний суд Чехії розглядав скаргу Нікуліна 27 березня.

Нагадаємо, Мартін Садилек, чеський адвокат росіянина Євген Нікуліна, обвинуваченого американцями звинуваченням у хакерстві і екстрадованого до США, продовжує відстоювати інтереси свого клієнта. В інтерв’ю газеті «Право» він заявив, що Нікуліну не дали можливості використовувати всі законні механізми, щоб залишитися в Чехії. «Міністр юстиції Чехії повинен був почекати вердикту суду, який розглядав касаційну скаргу Нікуліна на відмову в статусі біженця», — підкреслив адвокат.

МЗС ЧР у свою чергу шкодує про те, що «російська дипломатія знову використовує маніпуляції і пов’язує Чехію із застосуванням отруйної речовини в Солсбері. Ці заяви неприпустимі, служать для відволікання уваги від можливої вини Росії і можуть призвести до подальшого погіршення відносин».

У заяві МЗС наголошується, що в разі Нікуліна, обвинуваченого в США в серйозних злочинах, чеська влада прийняли суверенне рішення, засноване на вердикти незалежних судів. «Це стандартні і прозорі рішення чеської юстиції та уряду, за ними не потрібно шукати якусь конспірологічну основу», — запевняють в МЗС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України