Алкоголізм ー хронічне захворювання, що впливає на фізичне і психічне здоров’я. Коли ситуація виходить з-під контролю, люди починають шукати ефективні способи лікування. Для того щоб викликати відразу до спиртного можна закодуватися від алкоголізму. Ця процедура виконується різними методами, кожен з яких має специфіку, переваги, протипоказання. Розібратися у всіх особливостях допоможе психотерапевт, лікар-нарколог у медичному центрі “ADOMED” Савенко Дмитро Вікторович.
Доступні варіанти кодування
Які способи кодування найбільш актуальні сьогодні?
Методик, за допомогою яких наркологи формують відразу до алкоголю, кілька. Усі їх можна розділити на дві групи ー медикаментозні і гіпнотичні.
Перші передбачають вплив на організм лікарськими засобами. Застосовують два типи препаратів. Медикаменти на основі налтрексону блокують у головному мозку рецептори, що відповідають за отримання задоволення. Після сеансу алкоголь не викличе звичного розслаблення, ейфорії, підвищення настрою. Розпивання міцного втратить сенс.
Група препаратів на основі дисульфіраму уповільнює метаболізм етанолу. У результаті він не розщеплюється, не виводиться з організму, а накопичується в тканинах. Якщо закодований порушить режим тверезості, це спричинить сильну інтоксикацію ー людина відчує озноб, болі, спазми, нудоту, блювоту, в неї почне частішати серцебиття і підвищиться артеріальний тиск. Ці симптоми дуже сильні, при надходженні в організм великої дози спиртного і наявності у питущого хронічних захворювань печінки, нирок, можливий навіть летальний наслідок. Страх зупиняє алкоголіка від пияцтва.
Медикаментозні методи мають перевагу ー результат настає після першого сеансу, не потрібно повторної процедури, можливе проведення амбулаторно, без госпіталізації. Недоліком є наявність списку протипоказань ー хвороби печінки, нирок, цукровий діабет, алергічні реакції в анамнезі.
Гіпнотичний спосіб полягає у впливі на підсвідомість людини. Нарколог занурює пацієнта в неглибокий транс, робить навіювання. У результаті в людини алкоголь починає асоціюватися з небезпекою, негативними реакціями, дискомфортом. Перевагою є те, що закодована людина не залежить від дії лікарських препаратів. А ремісія підтримується за рахунок глибоких психоемоційних ресурсів. Не підійде методика людям, які перенесли черепно-мозкові травми, страждають на епілепсію, несприйнятливим до гіпнозу. Можливо, потрібно буде пройти кілька сеансів.
Життя після кодування: небезпека рецидиву
Що потрібно для того, щоб кодування допомогло?
Кодування ー тільки перший етап лікування. Щоб воно подіяло, необхідний комплексний підхід ー колишній залежний повинен пройти реабілітацію, відвідувати психотерапевтичні сеанси, на яких будуть проаналізовані та опрацьовані причини залежності. Також він повинен буде ходити на групи анонімних алкоголіків, вести щоденник, виконувати рекомендації психолога.
Рецидив небезпечний. Він може призвести до отруєння, тяжких наслідків, до того, що людина почне ще більше пити. Зрив стане причиною того, що питущий втратить мотивацію, деградує, перейде на наступну стадію алкоголізму. Тому важливо викликати байдужість до спиртного на фізичному і психологічному рівні.