Секретар РНБО Олександр Турчинов запропонував українцям відзначати народження Христа разом "з усім цивілізованим світом"

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов запропонував розглянути можливість перенесення офіційного свята Різдва Христового з 7 січня на 25 грудня. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook.

“Може, вже настав час Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом з більшістю цивілізованих країн? Але вирішувати це повинна в першу чергу Рада християнських церков України. А в перехідний період, думаю, можна залишити святкування і 25 грудня, і 7 січня”, – вважає Турчинов.

Політик зазначив, що в Біблії відомостей про точну дату народження Христа немає. У стародавній Юдеї користувалися місячним календарем, що не відповідає ні юліанському, ні григоріанськомум.

Дата 25 грудня була затверджена Ефесським собором в 431 році. У юліанському календарі цьому дню відповідає 7 січня. Однак сьогодні весь світ, включаючи ряд європейських православних церков, користуються григоріанським календарем, написав Турчинов.

“Юліанський календар залишився для визначення фіксованих святкових дат лише у деяких православних церквах, зокрема, в Україні, Росії та Білорусі. Хоча самі Церкви у своєму повсякденному житті також користуються григоріанським календарем. Якщо зайти в храм і запитати:” Яке сьогодні число? ” “25 грудня”, – почуємо у відповідь “, – пояснив Турчинов.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh