Авторські статтіНовини

Сейсмологи прогнозують потужний землетрус в Молдові

Сейсмологи прогнозують потужний землетрус в Молдові. 2 жовтня вчені заявили, що руйнівний катаклізм може відбутися на території республіки протягом найближчих 7 років.

Фахівці досліджували дані про сейсмічну активность в Молдові і прийшли до висновку, що республіка переживає період підготовки до потужного землетрусу. За даними вчених, підземні поштовхи, подібні тим, що мали місце в ніч з 24 на 25 вересня, відбуваються раз в 5-6 років.

Сейсмологи відзначили, що в останні роки підземні поштовхи фіксуються істотно частіше. Так, у місті Вранче з 2013 року сталися три землетруси, потужність останнього з яких оцінили в 5,6 бала. Саме тому вчені вважають, що в Молдові варто очікувати катаклізму.

Фахівці порівняли нинішню ситуацію з тією, що мала місце в Молдові в 1940 році. Тоді також відбулися кілька підземних поштовхів, після яких через деякий час сталася катастрофа. Експерти вважають, що найближчим часом на території республіки продовжуться слабкі землетруси, які стануть «розминкою» для катаклізму.

Вчені з Румунії проаналізували дані, отримані колегами з Молдови, і вважають, що у потужний землетрус у «сусідів» варто очікувати в 2040 році. Однак молдавські сейсмологи з цим не погоджуються, стверджуючи, що катастрофа відбудеться в 2022-2023 роках.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України