Новини з Австрії

Себастіан Курц: нелегальні мігранти не пройдуть

Канцлер Себастьян Курц (ÖVP) звернувся із закликом про належний захист зовнішніх кордонів ЄС у зв’язку з нестабільною ситуацією з біженцями на турецько-грецькому кордоні. «Ситуація, подібна до 2015 року, ніколи не повинна повторитися. Наша мета полягає в тому, щоб належним чином захистити зовнішні кордони ЄС, зупинити там нелегальних мігрантів і не допустити їх проникнення всередину», — сказави Курц у своєму прес-релізі в суботу.

Австрія готова підтримати країни, що знаходяться на зовнішньому кордоні ЄС, додатковими співробітниками поліції, підкреслив міністр внутрішніх справ Нехаммер (ÖVP) у п’ятницю. «Ми перебуваємо в постійному контакті з нашими партнерами в ЄС і на західнобалканському  маршруті. Якщо захист зовнішніх кордонів ЄС виявиться вийшло, Австрія сама захистить свої межі», — сказавши Курц.

Туреччина заявила, що тисячі біженців вже перетнули кордон з ЄС. «Ми відкрили ворота у пятницю», — заявив Ердоган у Стамбулі. 18 000 біженців прибули до кордону ЄС, сказав він, а до суботи їх може стати до 30 000. Пакт про біженців з ЄС в 2016 році передбачав, що Туреччина перешкоджає в’їзду мігрантів в ЄС, а натомість Анкара отримувала фінансову підтримку. ЄС не стримав свої обіцянки, пояснив Ердоган, а Туреччина не може піклуватися про стількох біженців.

Напруга на турецько-грецькому кордоні почалося після того, як Туреччина оголосила, що більше не буде заважати біженцям, які бажають в’їхати в ЄС, перетнути кордон. Так Анкара відреагувала на загибель 33 турецької солдатів в результаті авіаударів в сирійській провінції Ідліб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України