Українці в Чехії

Жителі чеського міста вирішили залишити скульптуру кролика, що пожирає людину

Мешканці спального району Lochotín у чеському місті Плзень шляхом інтернет-голосування вирішили подальшу долю гігантського рожевого кролика, що пожирає людину. З 15800 респондентів 58% висловилися за збереження скульптури.

Її в 2015 році встановили неподалік від перехрестя жвавих вулиць Gerská і Studentská. Автором твору під назвою Panoptikum є тодішній студент факультету мистецтва і дизайну Західночешского університету Адам Трбушек.

«Моєю метою було створення пам ” ятника сучасності, що відображає нинішній стан суспільства. Це сатиричний твір показує людину, полонену системою, абсолютно безпорадного і хворого, який підкорився власним бажанням і примхам. При створенні скульптури я надихався полотном «Сатурн, пожирає свого сина» іспанського майстра Франсиско Гойї», – розповів він.

Влада району платить університету гроші за оренду монумента. Спочатку вони пообіцяли городянам, що раз у два роки будуть запитувати їхню думку про доцільність продовження оренди. Незважаючи на численні скарги місцевих жителів (яких скульптура лякає не тільки вдень, але і вночі, коли у кролика починають світитися очі), голосування знову виграли шанувальники кролика. Два роки тому за його збереження голоси віддали 56% учасників опитування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України