Українці в Чехії

Жителі чеського міста вирішили залишити скульптуру кролика, що пожирає людину

Мешканці спального району Lochotín у чеському місті Плзень шляхом інтернет-голосування вирішили подальшу долю гігантського рожевого кролика, що пожирає людину. З 15800 респондентів 58% висловилися за збереження скульптури.

Її в 2015 році встановили неподалік від перехрестя жвавих вулиць Gerská і Studentská. Автором твору під назвою Panoptikum є тодішній студент факультету мистецтва і дизайну Західночешского університету Адам Трбушек.

«Моєю метою було створення пам ” ятника сучасності, що відображає нинішній стан суспільства. Це сатиричний твір показує людину, полонену системою, абсолютно безпорадного і хворого, який підкорився власним бажанням і примхам. При створенні скульптури я надихався полотном «Сатурн, пожирає свого сина» іспанського майстра Франсиско Гойї», – розповів він.

Влада району платить університету гроші за оренду монумента. Спочатку вони пообіцяли городянам, що раз у два роки будуть запитувати їхню думку про доцільність продовження оренди. Незважаючи на численні скарги місцевих жителів (яких скульптура лякає не тільки вдень, але і вночі, коли у кролика починають світитися очі), голосування знову виграли шанувальники кролика. Два роки тому за його збереження голоси віддали 56% учасників опитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh