Авторські статті

СБУ розслідує фінансові зловживання на державних підприємствах енергетичної сфери

   Співробітники Служби безпеки України зафіксували факти системних порушень і зловживань при закупівлі уранового концентрату службовими особами двох державних підприємств ядерно-енергетичної та атомно-промислової сфери.

У рамках довгострокового договору між ДП НАЕК “Енергоатом” та ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” передбачалося постачання уранового концентрату для потреб енергетичного комплексу держави за рахунок власних потужностей комбінату. Це б дозволило збільшити обсяги виробництва вітчизняного уранового концентрату та сприяти створенню в Україні власного ядерно-паливного циклу.


Натомість службові особи гірничо-збагачувального комбінату закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури. У результаті концентрат було придбано в іноземного постачальника за ціною 90 доларів США за кілограм на загальну суму 18 мільйонів доларів.

Проте в офіційній документації комбінату вартість придбаного концентрату вже становила 138 доларів\кг. Таким чином державі завдано прямих збитків на суму майже 10 мільйонів доларів США. Ці кошти службові особи комбінату вивели у тіньовий сектор через рахунки підконтрольних фіктивних підприємств.

Потім урановий концентрат за ціною 138 доларів у рамках контракту був поставлений ДП НАЕК “Енергоатом”. Для того, щоб замовник погодився придбати продукцію за явно завищеною ціною, представники комбінату залучили до шахрайської схеми службових осіб “Енергоатому”.

Таким чином, через протиправні дії службовців державних підприємств Україна отримала у 2014 році штучно завищені тарифи на електроенергію для вітчизняних підприємств та населення.

Головним слідчим управлінням СБУ відкрито кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
Прес-центр СБ України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.