В Одеській області співробітники СБУ припинили протиправну діяльність злочинного угрупування, яке організувало «конвертаційний центр» з обігом у мільярд гривень.
Нелегальна фінансова структура, яку створили семеро мешканців Одещини, незаконно переводила у готівку кошти підприємств, які продають сільськогосподарську продукцію.
Зловмисники зареєстрували на території Луганської та Одеської областей понад десять фіктивних підприємств.
У ході обшуків офісів та помешкань організаторів правоохоронці вилучили понад 170 печаток підприємств з ознаками фіктивності, «чорну» бухгалтерію, чекові книжки, ноутбуки з системами клієнт-банк, флеш-носії, які містять дані про обсяги проведених операцій та замовників протиправних послуг.
Співробітники СБУ затримали кур’єра з готівкою. Він доставляв 3,2 млн. грн. до одного з офісних приміщень «конвертцентру».
На підставі ухвал суду накладено арешти на рахунки підприємств, у результаті чого заблоковано 16,5 млн. грн., що використовувались фігурантами у протиправній діяльності.
Тривають оперативно-слідчі дії у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Інший «конвертцентр» співробітники Служби безпеки України спільно з МВС та Держслужбою фінансового моніторингу ліквідували в Києві. З початку року зловмисники вивели через нього у тіньовий обіг понад 30 мільйонів гривень, які належали різним державним підприємствам.
Кошти до «конвертаційного центру» надходили через низку комерційних структур, які перемогли у тендерах на обслуговування державних підприємств. Потім гроші перераховувалися у банківські установи та привласнювалися учасниками фінансової оборудки.
У рамках відкритого кримінального провадження співробітники Служби безпеки України провели обшуки у приміщеннях «конвертаційного центру» та вилучили печатки, установчі документи і фінансово-господарську документацію фіктивних суб’єктів господарювання, бланки державних органів влади, сервер і ноутбуки, на яких встановлено систему клієнт-банк, а також банківські картки.
Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до “відмивання” коштів державних підприємств.