Сазонов: у квітні платіжки за газ для населення будуть трохи менші за ринкову ціну

Днями топ-новиною всіх українських ЗМІ стала тема про те, що сьогодні є всі підстави для того, щоб знизити ціну на газ для населення. Більше того, сам глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв про це заявив. У ситуації спробував розібратися відомий політолог Кирило Сазонов.

За його словами, ціни на газ бувають біржові, які фактично кожен день змінюються і бувають тривалі договори. Восени ринкова ціна на газ була в районі 14 тисяч гривень, 11 тисяч грн – на початку зими, а для населення діяли спецціни – не вище 8500 грн. Зараз початок весни, зима була більш-менш теплою, газу в сховищах залишилося достатньо і біржова ціна, тому що газ не припиняють добувати, впала до 8380 грн.

Кирило Сазонов розповідає, у зв’язку з цим Андрій Коболєв запропонував прибрати планку 8500 грн на газ для населення і продавати газ дешевше людям, на що прем’єр-міністр Володимир Гройсман логічно відповів, що ніхто ж не заважає продавати населенню газ дешевше, адже немає ціни 8500 грн, є гранична планка 8500 грн, перевищувати яку не можна, продаючи газ населенню. За словами експерта, проблема тільки в тому, що вже у червні всі держави знову почнуть закачувати газ у сховища і ціна звичайно буде не 8300, а підніметься до 10 тисяч грн і вище.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh