Економіка

Санкції не мають достатнього впливу на Росію, – Мінфін України

Санкції проти Росії не працюють достатньо ефективно, у зв’язку з чим партнери України мають зосередитись на контролі за їх дотриманням, а також застосувати їх проти тих країн, які допомагають Росії

Про це сказав міністр фінансів України Сергій Марченко під час виступу на зустрічі фінансового блоку G7, передає прес-служба українського відомства.

«США та ЄС мають надіслати потужний сигнал країнам, компаніям та особам, які реекспортували заборонені товари та предмети до Росії», – сказав міністр.

Він підкреслив, що Росія завдає значних збитків народу України і має за це заплатити.

«Нам потрібно пришвидшити процедури по використанню заморожених активів РФ для потреб України. Адже ООН вже офіційно визнала, що Росія повинна «нести юридичну відповідальність за всі свої протиправні дії, включаючи відшкодування шкоди», – нагадав Марченко.

Міністри фінансів низки країн та лідери ЄС, МВФ та Світового банку своєю чергою відзначили високу адаптацію економіки України до умов військового часу та важливість продовження збереження фінансової стабільності.

Марченко розповів про поточний стан бюджетної системи України, потреби на відновлення та необхідність активізації співпраці з міжнародними фінансовими організаціями й іншими донорами.

«Цього року ми маємо передбачуваність та регулярність у фінансуванні держбюджету, в тому числі завдяки ефективній податковій політиці та збільшенню власних надходжень до держбюджету. Наявність програми розширеного фінансування МВФ забезпечила нам більшу впевненість щодо надходження зовнішнього фінансування до кінця року, та дозволила сфокусуватись на відновленні та відбудові України», — зазначив Марченко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України