Новини з Австрії

Найбільша заборгованість в історії Австрії: компанія Signa Holding заборгувала 5 мільярдів євро

Неплатоспроможність Signa Holding тірольського інвестора Рене Бенка із загальними зобов’язаннями близько 5 мільярдів євро є найбільшим банкрутством в економічній історії Австрії на сьогоднішній день, випереджаючи Alpine Bau (3,2 мільярда євро) та Konsum (1,9 мільярда євро).

Місячні пошуки фінансів не мали успіху і тепер принесли Signa Group страшну катастрофу: материнській компанії Signa Holding довелося подати заяву про неплатоспроможність до Комерційного суду Відня. Процедуру реструктуризації із самоврядуванням вже розпочато. Компанія пропонує кредиторам 30-відсоткову квоту за планом реструктуризації, яка підлягає виплаті протягом двох років.

У будь-якому випадку на картку поставлено багато мільярдів євро через банкрутство. Крім акціонерів Signa Holding (сімейний фонд Бенка, відомі імена, такі як будівельний магнат Ганс Петер Хазельштайнер, засновник Fressnapf Торстен Теллер та Ернст Таннер із Lindt & Sprüngli), високі збитки загрожують і місцевим банкам.

Група Signa володіє будинками вартістю в мільярди, у тому числі універмагом «Tyrol» в Інсбруку, нерухомістю в центрі Відня, такою як «Золотий квартал», включаючи готель Park Hyatt (колишня Länderbank-Zentrale), Bank Austria Kunstforum Wien та музей у стилі модерн . Будівля Österreichische Postsparkasse у стилі модерн архітектора Отто Вагнера. Крім того, за кордоном є, наприклад, будівля Deutsche Börse в Ешборні, готель Bauer Palazzo у Венеції, половина акцій Chrysler Building у Нью-Йорку, розкішний універмаг Selfridges у Лондоні та універмаг Globus у Швейцарії чи Elbtower у Гамбурзі.

За наявними даними, йдеться про кредити (в основному від Raiffeisen та Bank Austria) на суму 2,2 млрд євро. У швейцарському приватному банку Julius Baer ця сума, як то кажуть, еквівалентна ще 630 мільйонам євро. Якщо запланована реструктуризація пройде успішно, але буде виплачено лише передбачену законом 30-відсоткову мінімальну квоту, то кредитори холдингу втратять 70 відсотків своїх вимог…

Гора боргу величезна, як підтвердила в середу ввечері асоціація захисту кредиторів AKV: постраждали 42 співробітники та 273 кредитори. За даними KSV1870, загальна сума зобов’язань становить 5,26 млрд. євро. Згідно із заявою, боржник має активи балансовою вартістю лише близько 2,77 млрд євро.

Ще невідомо, що станеться з іншими компаніями Signa (близько 390 лише в Австрії). Експерт із кредитів KSV Карл-Хайнц Гетце: «З сьогоднішнього погляду неможливо серйозно оцінити, чи подадуть інші компанії групи заяву про банкрутство і чи буде ефект доміно».

Колишній федеральний канцлер Курц навіть представив експерта з нерухомості найвищим політичним колам. Спільна поїздка до Арабських Еміратів призвела до того, що Бенко зміг купити знаменитий Крайслер-білдинг біля консорціуму. Під час перебування Курця при владі бірюзово-блакитний уряд також допоміг Бенку у спірному і захопленні будинку Лейнера на Маріахільферштрасі у Відні.

Є також зобов’язання перед компанією, що належить екс-канцлеру. Повідомляється, що через його компанію було залучено іноземного донора, який надав близько 100 мільйонів євро. У 2023 році, відразу після успішного пошуку інвестора, SK Management виставила Signa рахунок на суму 2,4 мільйонів євро. З них було виплачено лише 750 000 євро. В результаті 1,65 мільйона євро все ще залишаються непогашеними.

У списку кредиторів Signa також є екс-канцлер Альфред Гузенбауер (SPÖ), як і його компанія Gusenbauer Project Development and Participation.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України