Техно

Українську САУ «Богдана» обладнали досилачем снарядів. Фото

На 155-мм самохідну артилерійську установку українського виробництва 2С22 «Богдана» встановили досилач снарядів.

Джерело: Джерело

Відповідні фото були опубліковані пресслужбою 1-ї Окремої Бригади Спеціального Призначення ім. Івана Богуна. На них зображена так звана «Богдана 2.0» (на шасі МАЗ-6317 з кабіною від компанії «Українська бронетехніка») з добре помітним досилачем снарядів.

На українську САУ «Богдана» встановили досилач снарядів (фото)

САУ 2С22 «Богдана» на шасі МАЗ-6317 з досилачем снарядів, листопад 2023 року. Фото: 1-ша ОБрСпП ім. Богуна

“Богдана – мабуть найвідоміша українська розробка, наш крок в майбутнє та кошмар для ворога. Наші розрахунки побували з нею на всіх ділянках фронту, від Харьковської області до узбережжя Чорного моря, а зараз нищать оккупантів в присипаних першим снігом широких степах. Богдана дотягнеться всюди, оккупантам не сховатись!”, – написали у пресслужбі 1-ї ОБрСпП ім. Богуна.

Раніше ці версії вітчизняної САУ не мали досилача, але було відомо що велася його розробка.

Також варто уточнити, що на початку листопада 2023 року на урочистостях до Дня ракетних військ і артилерії та Дня інженерних військ було помічено інший варіант 2С22, так звана «Богдана 3.0» на шасі Tatra T815-7, на якому так само було встановлено досилач снарядів.

На українську САУ «Богдана» встановили досилач снарядів (фото)

САУ 2С22 «Богдана» на шасі Tatra T815-7 з досилачем снарядів, листопад 2023 року. Фото від Офісу Президента України з урочистостей до Дня ракетних військ і артилерії та Дня інженерних військ

Перший прототип 2С22 «Богдана» було встановлено на шасі КрАЗ-63221 без механізму досилання снарядів. Це ускладнювало процес заряджання гармати і знижувало скорострільність у майже два рази.

САУ «Богдана» на шасі КрАЗ-63221, травень 2022 року. Фото: Сергій Пашинський
САУ «Богдана» на шасі КрАЗ-63221, травень 2022 року. Фото: Сергій Пашинський

 

У другій половині 2022 року артилерійську систему запустили у серійне виробництво, а вже влітку 2023 року оновлені варіанти на базі МАЗ-6317 з кабіною від компанії «Українська бронетехніка» та на чеському шасі «Tatra» T815-7 було помічено у використанні українських військових. Однак, та той момент так само не отримали досилача снарядів.

На українську САУ «Богдана» встановили досилач снарядів (фото)

 

На українську САУ «Богдана» встановили досилач снарядів (фото)

 

Поява досилача суттєво полегшить заряджання «Богдани» та допоможе підвищити її скорострільність.

Схоже, що наразі продовжується збільшення автоматизації у роботі вітчизняної самохідної артилерійської установки. Наступним кроком має стати автоматизація систем наведення «Богдани» і реалізація повноцінної системи управління вогнем.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України