Шведська група Saab почала просування своїх винищувачів в Австрії
Оскільки австрійські збройні сили стикаються з можливим новим придбанням надзвукових літаків, шведи, які десятиліттями працювали з Австрією в області військової авіації, хочуть ризикнути і знову пропонують Gripen.
За заявою компанії, він відповідає «всім вимогам австрійських ВВС при кращому співвідношенні ціни і якості». В ході бесіди з APA Пер Альрікссон, керівник відділу продажів Saab і колишній пілот Draken і Gripen, похвалив шведських літаки як особливо рентабельні і ефективні.
«З Gripen навчання і операції виконуються цілодобово в будь-яких погодних умовах». Час на заправку і озброєння літака – всього десять хвилин. Gripen відрізняється мінімальною логістичної площею і може експлуатуватися в мирний час і під час конфлікту наземної командою з трьох-п’яти солдатів. Шведський літак, який на відміну від Eurofighter має тільки один двигун і тому особливо економічний. При цьому у нього є сучасний радар, надзвукова швидкість, всепогодні системи озброєння, система самозахисту і можливість нічних польотів.
Saab стверджує, що інвестиції в інфраструктуру для модернізації та адаптації баз в Цельтвег і Хершінгу будуть мінімальними. У свою чергу, перехід з Eurofighter на Gripen з першого дня буде «більш рентабельним».
Компоненти відповіді на RFI в 2017 році включали технічне обслуговування, гнучку бізнес-модель і готовність до роботи протягом 24 місяців з моменту підписання контракту. Saab не може надати точну інформацію про можливе фінансування, тому що після негативного досвіду покупки Eurofighter Австрія хоче обробляти будь-які закупівлі без брокерських комісій в якості міжурядового бізнесу (G2G). Типовий бізнес G2G матиме ту перевагу, що він буде включати повне рішення з літаками, обладнанням, запасними частинами і навчанням, включаючи підтримку з моменту першої поставки. Фіксовані операційні витрати також будуть узгоджені на весь термін дії контракту.
Така угода також може забезпечити гнучке бізнес-рішення і синергію по економії коштів за рахунок об’єднання запасних частин з іншими країнами, що літають на Gripen. Це, крім Швеції, Чехія, Угорщина, Таїланд і ПАР.
За матеріалами: https://kurier.at/
Фото: APA / ERWIN SCHERIAU