Авторські статті

Ринок акцій США “рухнув” і продемонстрував рекордний обвал з червня

«Людям продали мильну бульбашку»: Ринок акцій США впав і продемонстрував рекордний обвал з червня

Залишившись без роботи і отримавши допомогу від держави, американці кинули її на фондовий ринок, який зіткнувся з рекордним напливом дилетантів, що тиснули на екрани смартфонів. Утворилася «мишоловка»: роздрібним клієнтам продали «бульбашки» після того, як ринок розігріли інституційні хедж-фонди.

Неймовірний політ американського ринку акцій, який з кінця березня виріс на 55% за індексом S & P500 і на 70% – по Nasdaq, обірвався «кривавим» розпродажем, в лічені години спала капіталізацію на суму, рівну ВВП Нідерландів.

Після найшвидшого відскоку від дна з 1938р і кращого серпня більш ніж за 30 років фондові індекси в США покотилися вниз без видимих ​​новинних приводів.

За підсумками торгів у четвер Dow Jones впав на 2,78%, S & P500 – на 3,51%, а Nasdaq – на 4,96%.

Індекс волатильності VIX, відомий як «індикатор страху», підскочив на 17% за день і вперше майже за два місяці перевищив позначку 30, в той час як капітал попрямував в захисні активи, а прибутковості 10-річних американських держоблігацій падали до 0,6% річних.

Зростання американських фондових індексів було обумовлене припливом ліквідності з боку ФРС США, а також надіями на те, що гонка між виробниками вакцини від коронавіруса скоро закінчиться чиїмось успіхом.

Вчорашня найсильніша з червня розпродаж поставила крапку в ралі, яке, за словами керуючого хедж-фондом Baupost Group Сета Клармана інакше як «сюрреалістичним» не назвеш.

Немов повторюючи сценарій “бульбашки” дот-комів, капіталізація семи найбільших технологічних компаній – Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon, Nvidia – злетіла в 2 рази за 4 місяці і досягла $ 8,4 трлн – суми, що дорівнює ВВП Японії і Німеччини разом узятих.
Акції Tesla подорожчали на 675%, зробивши виробника електромобілів найдорожчою автокомпанією планети, а її власника Ілона Маска – третьою найбагатшою людиною світу зі статком понад $ 100 млрд.

Акції Zoom Video з початку пандемії виросли в 5 разів, і до початку вересня компанія, у якої трохи більше 2 тисяч співробітників, коштувала вдвічі дорожче «Газпрому».

З початку року Nasdaq 43 рази оновлював історичний максимум, а S & P 500 – 22 рази, незважаючи на небачене в історії статистики падіння американського ВВП на 31% за квартал.

На початок вересня на п’ять найбільших IT-компаній в США припадало 22% капіталізації ринку акцій, що вище за рекорд дотком-міхура кінця 1990х (18%).

Перегрів технологічного сектора стало «нездоровим», і не дивно, що саме в ньому при корекції «полилася кров», говорить аналітик Tactical Alpha Алек Янг.

У четвер акції Apple впали на 8%, Google – на 4,91%, Microsoft – на 6%, Amazon – на 4,5%, Facebook – на 3,76%, Nvidia – на 9,3%. Разом з Netflix в сумі вони втратили $ 400 млрд капіталізації – суму, яку можна порівняти з ВВП Норвегії.

Акції Teslа обвалилися на 9%, збільшивши втрати з початку тижня до 20% – умовного вододілу, за яким, як вважається, починається «ведмежий ринок».

У погоню за ралі великих tech-імен «пустилося занадто багато людей», говорить Янг: залишившись без роботи і отримавши допомогу від держави, американці кинули її на фондовий ринок, який зіткнувся з рекордним напливом дейтрейдерів-дилетантів, що тиснули на екрани смартфонів з встановленим додатком Robinhood.

Інвестори купували акції, «не думаючи про якість і не шукаючи раціональних причин»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України