НовиниТехно

Руйнуємо стереотипи про машини на газу

1З огляду на безбожно зростаючі ціни на бензин, про встановлення ГБО починають замислюватися навіть ті, хто кілька років тому про таке не думав в принципі. Більш детальне ознайомлення з ГБО для подальшого встановлення. А якщо врахувати, що ціноутворення в нашій країні залежить виключно від жадібності нафтопереробних компаній, але ніяк не від об’єктивних макроекономічних чинників, число бажаючих перейти на менш дешеве моторне паливо буде збільшуватися в геометричній прогресії. Але тут не все так просто.


Як тільки ви починаєте шукати оптимальний шлях реалізації задуманого, на вас виливається величезний потік інформації. І далеко не завжди правдивої. Різні форуми також не дають однозначної відповіді. Одні вважають газ мало не вселенським злом, що вбиває двигун, а в разі ДТП ще й власника авто. Інші, навпаки, розглядають його, як відмінний інструмент, що дозволяє серйозно знизити витрати на утримання машини У ці нетрі ми вникати не будемо, наведемо лише кілька безперечних фактів.

 

Геть стереотипи

При цьому газ дійсно «вбиває» мотор. Але від цього не втекти. Проте, мова йде не про двигун в цілому, а про клапани і голівку блоку. Сам блок при цьому на газу живе набагато довше, оскільки газ збільшує ресурс масла. А ось клапани горять і головка руйнується. Проте на той момент, коли ситуація стане критичною (пробіг в 200 000-300 000), ви або машину продасте, або заощадите на паливі суму, якої з лишком вистачить не тільки на ремонт, але і на заміну.

Тепер про вагу і надійність обладнання. Якщо ми не говоримо про автомобіль, який спочатку підготовлений виробником під установку ГБО, будьте готові до того, що балони заберуть частину місця в багажнику. З приводу маси можна сказати наступне. Часи, коли метановий балон важив під сотню кілограмів минули. Сьогодні у продажу можна знайти ємності з питомою масою 0,3 кілограма на літр, тобто порожній 25-літровий балон важить близько 10 кг.

Що ж стосується надійності, то в даному випадку все залежить від виробника, регулярності обслуговування, а також від ступеня викривлення рук і кваліфікації установників. В іншому ж клієнтам давно є ГБО 4-го покоління з електронними «мозгами». Тобто вам навіть перемикач не знадобиться – автоматика запустить авто на бензині і сама перейде на газ, а якщо той закінчиться – назад на бензин. Загалом, об’єктивного приводу вважати ГБО небезпечною просто немає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України