Авторські статтіЗдоров'я

Розвантажувальні дні: схуднення з розумом і користю для тіла!

схуднення з розумомРозвантажувальні дні дозволяють залишатися у формі без дієт і тривалих голодувань. Один або два дні на тиждень можна розвантажуватися на різних корисних продуктах, не відчуваючи почуття голоду і навіть отримуючи задоволення від їжі.

Які розвантажувальні дні варто вибрати?

Існує безліч варіантів розвантаження. Можна розвантажуватися на гречку, овочі, сирі, курці, рибі, фруктах, кефірі та інших продуктах. Крім того, є розвантажувальні дні, під час яких можна поєднувати два продукту. Так худнути набагато простіше. Наприклад, бананово-сирний, гречано-кефірний, шоколадно-кавовий день.

Яку розвантаження краще вибрати? Безсумнівно, треба вибирати тільки улюблені продукти. Тобто, якщо ви любите кефір або сир, то і розвантаження треба вибирати на цих продуктах. Якщо ви не любите гречку або вівсянку, то не варто навіть пробувати. По-перше, ви, швидше за все, зірветеся до середини дня. По-друге, будете цілий день гвалтувати свій організм, а це ні до чого.

Крім того, слід вибирати розвантаження на двох продуктах. Тоді дотримуватися дозволеного харчування буде набагато простіше. Наприклад, розвантаження на гречці і кефірі дозволяє вживати ці два продукти разом або окремо, а значити, деяку різноманітність збережеться.

Найбільш ефективні розвантажувальні дні – білково-овочеві, овочеві, на гречці або вівсянці. Влітку дуже добре вибирати фруктові дні, а також розвантаження на смузі. А в холодну пору року підійде розвантаження на легких овочевих супах.

Як правильно дотримуватися?

Такі дні допомагають відпочити організму від зайвої їжі, очистити кишечник від шкідливих речовин, схуднути приблизно на 1 кг. Дотримуватися таких днів можна тільки 1-2 рази в тиждень, не частіше.

Існують певні правила, яких треба дотримуватися під час розвантаження:

• потрібно пити багато води – 2 л або навіть 2,5 л;
• готувати їжу треба так, як зазначено в рекомендації (якщо дозволено салат, готувати салат, а якщо можна вживати овочі в будь-якому вигляді, значить, можна експериментувати);
• вживати можна лише певну кількість продуктів;
• не слід захоплюватися сечогінними засобами (наприклад, визначеними трав’яний яними чаями);
• не рекомендується захоплюватися спортом під час розвантаження;
• виходити з такої короткої дієти поступово, додаючи протягом кількох днів різні продукти в малих дозах.

Щоб легше було дотримуватися певного харчування, краще заздалегідь запланувати виконання певних справ. Наприклад, прибирання в будинку. Це відволіче від думок про їжу. Можна також менше часу перебувати вдома біля холодильника, тоді не буде спокуси. Дуже корисно в ці дні плавати, відвідувати лазня, це допоможе очистити організм.

Варіанти розвантаження

Вісь кілька простих розвантажувальних днів. Вибрати можна будь-або чергувати: один раз в 7 днів дотримуватися овочевий розвантаження, а потім на наступному тижню – білкової.

На гречці і кефірі

У день треба вжити склянку гречки. Його треба залити двома склянками окропу і залишити на ніч. Вранці розділити отриману кашу на 3-5 прийомів і вживати з нежирним кефіром. Можна вживати продукти і окремо. Сіль і спеції використовувати не можна.

На яблуках

Яблука добре очищають кишечник. 1,5 кг фруктів розділити на шість частин і їсти протягом дня. Можна приготувати свіжовичавлений яблучний сік і пити його без цукру.

На гарбузі

У день можна з’єднання їсти 1,5 кг гарбуза. Можна вживати запечену гарбуз, соки, салати, насіння. Тобто, меню вийде досить різноманітним. Наприклад, вранці – запечена гарбуз, перекус – насіння, обід – гарбузовий суп із зеленню, а ввечері – сік.

Білково-овочевий

Суть розвантаження у вживанні рослинних і тваринних білків. Тому протягом дня можна з’єднання їсти 250 г вареної курки (індички), а також капусту, томати, солодкий перець, огірки – всього 1 кг. Можна при бажанні додати кріп. Тобто, можна готувати салати або вживати овочі окремо. Курку можна розділити на два прийоми або з’єднання їсти під час обіду.

На фруктах

Можна їсти будь-які фрукти – цитрусові, яблука, груші, персики, абрикоси, манго. А вісь виноград і банани доведеться виключити. У день можна з’єднання їсти 1,5 кг плодів. Тут може бути дуже різноманітне меню. Наприклад, вранці яблуко і груша, в обід – фруктовий салат з персиків, ківі, мандаринів і манго, а ввечері – фруктовий смузі з кавуна, мандаринів, груші.

З сиром і кефіром

Літр кефіру і 400 г сиру розділити на п’ять прийомів їжі. Можна додавати різні ягоди і трохи меду. Крім того, рекомендується вживати настій шипшини і ромашковий або м’яким ятний чай.

Існують розвантаження на зеленому чаї, простій води. Але не варто використовувати такі варіанти, адже такі розвантажувальні дні дуже голодні і можуть призвести до проблем зі здоров ям. А розвантаження ми робимо для того, щоб стати більш здоровим і струнким.

І ще дуже важливо: якщо під час такого дня ви відчуєте себе погано, слід припинити розвантаження!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України