Авторські статтіТехно

Розробники повідомили про завершення створення ГЛОНАСС

Створення російської навігаційної системи ГЛОНАСС завершено, вона передана для фінальних випробувань замовнику — Міністерству оборони Росії. Про це повідомляють у понеділок, 7 грудня, «Известия».

«Ми передали систему замовнику для фінальних випробувань, які йдуть зараз. В ході випробувань замовник висловив нам певні зауваження, які ми усунули, і 5 листопада випробування були відновлені», — заявив гендиректор ВАТ «Російські космічні системи» Андрій Тюлін, висловивши надію на успішний введення ГЛОНАСС в експлуатацію військовими.

Як зазначає видання, ГЛОНАСС передбачали офіційно передати замовнику ще в 2012 році після завершення федеральної цільової програми «Глобальна навігаційна система». Однак у військових на той момент залишалися питання щодо функціоналу наземного комплексу управління (НКУ) системи, невідповідаючого технічним вимогам Міноборони.

«Треба було випускати ряд доповнень для технічних завдань. Це призвело до доукомплектування даного ПКУ. Випробування системи були припинені, замовник дав можливість виробникам доукомплектувати систему», — пояснив Тюлін.

В результаті хоча сама орбітальна система ГЛОНАСС до того часу працювала штатно, до офіційного прийому в експлуатацію вона залишалася в стадії науково-дослідної і дослідно-конструкторської роботи, пояснює видання.

ГЛОНАСС (глобальна навігаційна супутникова система) — одна з двох, крім GPS, систем супутникової навігації в світі, вже готова до роботи. Її почали проектувати з 1976 року і до осені 1993 року вона була прийнята в експлуатацію військовими. До 1995 року угруповання супутників на орбіті довели до штатної (24 апарати), однак через недофінансування вже до 2001 року їх число впало до шести і повномасштабно використовувати систему стало неможливо.

З 2001 року робилися зусилля з реанімації системи. З 2004 року в експлуатацію введено супутники іншого покоління («ГЛОНАСС-М»), з 2011 розгортається третє покоління («ГЛОНАСС-К»).

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.