«Мандруюча» ікона завітала до монастирського храму Святих Кирила і Методія

«Богопосвячене життя,
що ґрунтується на прикладі життя і на вченні Господа нашого Ісуса Христа,
– це дар Бога Отця своїй Церкві за діянням Святого Духа»
(Святий Йоан Павло ІІ, «Богопосвячене Життя», 1).

Ікона «Входу в храм Пресвятої Богородиці – Покровительки українського чернецтва» в день Входу в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня 2015 року завітала до монастирського храму Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську під опікою Згромадження Воплоченого Слова. Це ікона, яка протягом Року Богопосвяченого Життя мандрує Україною, нагадує вірним і духовенству про особливий спосіб життя – це посвячений Богу. На кілька днів ікона зупинилася у нашому храмі і всі присутні можуть користати та молитися, випрошуючи в Богородиці благодаті заступництва. Рівно рік тому в УГКЦ було урочисто розпочато відзначення Року богопосвяченого життя та освячено особливу «мандруючу» ікону.

Марія в таїнстві «входу в храм» є образом кожної богопосвяченої особи – людини, яка в якийсь момент свого земного життя входить в особливий спосіб спілкування з Господом, посвячуючись Йому через монаші обіти – убогості , чистоти і послуху. Також і присутність її батьків Йоакима і Анни є прикладом для християнських родин – вміти радісно жертвувати своїх дітей, якщо цього попросить Господь, для служіння Йому.

Рівно ж рік тому у своєму принагідному Посланні, пояснюючи таїнство «входу», Владика Михаїл (Бубній) писав: «Марія посвячується Богові особисто. Відтепер всі справи її життя – це Божі справи; увесь її час – це час, відданий Богові; середовище її перебування – Божий храм. І разом з тим посвята Марії – це заснований на фундаменті святої віри акт спільноти: жертва її батьків і готовність первосвященика прийняти цю жертву. Монаше покликання особи, так раніш, як і сьогодні, зберігає свій особистий та церковний вимір. Ченці і черниці – це люди особистої відваги і вірні діти Церкви Христової»

На згаданій іконі бачимо, окрім самого таїнства входу (храму, Марії, Йоакима і Анни), представників різних спільнот богопосвячених осіб нашої Церкви. У далині простежується храм і дзвіниця Добромильського монастиря, з якого понад 130 років тому почалося відродження Василіянського Чину, а відтак усього українського монашества. Все це заавдяки одному з перших ченців Добромильської обителі, майбутньому Великому Митрополитові Андрею Шептицькому. Пригадуємо, що авторами ікони є о. Андрей Павлишин, ЧСВВ та с. Юлія Секунда, ЗС св. Йосафата.

о. Йосафат Бойко, ВС

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh