Божественною Літургією в латинському обряді 21 лютого в Базиліці Святого Андрія делла Валле розпочався Тиждень молитов за Україну в Римі. Такий молитовний тиждень, приурочений сумній події першої річниці несправедливої російської агресії супроти України, зініційований Посольством України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені в співпраці із Апостольським Eкзархатом для українців католиків візантійського обряду в Італії.
Богослужіння очолив Його Ексцеленція архиєпископ Пол Ричард Ґаллаґер, Секретар у справах відносин з іноземними державами Державного Секретаріату Святого Престолу, за участі владики Діонісія Ляховича, Апостольського Екзарха для українців-католиків в Італії, о. д-ра Теодосія Р. Греня, ЧСВВ, Протосинкела Екхархату, о. Іллі Броновського, ЧСВВ, Генерального вікарія Василіянського Чину святого Йосафата, о. Ігора Стуса, Протопресвітера Неаполітанського деканату, екзархального духовенства та монашества. До того ж, участь в молитві взяв п. Андрій Юраш, Посол України при Святому Престолі, п. Діана Юраш, дружина Посла, та семеро українських парламентарів, що є членами новоствореної «Групи дружби між Україною та Святим Престолом».
Під час проповіді після Євангельського читання, Секретар у справах відносин з державами та міжнародними організаціями висловив глибокий біль, спонукаючи читати історичні події, освітлені Словом Божим. Архиєпископ Пол Ричард Ґаллаґер назвав війну в Україні «cумною подією, яку ми не сподівалися коли-небудь пережити». Він запропонував дивитися на війну не «у світлі все більш тривожних новин, що надходять з фронту в перспективі військово-політичних сценаріїв, які постійно окреслюються», ані дипломатичних зусиль, «які все ще, здається, не можуть зламати порочне коло насильства», але поглянути на це «зі Словом Божим, яке завжди є вчасним», яке освітлює «прочитання кожної події в історії» та вказує «правильний шлях в кожній ситуації життя». За його словами, «фундаментальним покликанням кожного» є «служіння Господу, тобто встановлення стосунків із Ним», додавши, що «нелегко розуміти наші стосунки з Богом, як служіння», і, уточнюючи, що «служити Богові — це що завгодно, але не стати його рабами».
Наприкінці проповідницького слова, він попросив молитися Богу за «навернення сердець, щоби світ знову ходив дорогами миру» й довірив заступництву Богородиці «любу Україну і її найрідніших людей» «Молитвою» поета Тараса Шевченка:
«Робочим головам, рукамНа сій окраденій земліСвою ти силу ниспошли.Мені ж, мій боже, на земліПодай любов, сердечний райІ більш нічого не давай!».
Під час богослужіння прохання вірних прозвучали італійською й українською мовами. Українською мовою їх виголосили українські парламентарі.
Наприкінці молитви п. Андрій Юраш подякував всім присутнім за всі молитви за Україну: «Українці вдячні за всю допомогу, яку отримуємо, засоби, фінансування, політичні рішення, гуманітарну допомогу, та допомогу біженцям, які знайшли сьогодні прихисток в багатьох країнах світу. Українці дуже вдячні також за молитви Папі Франциску, а також за всі ті молитви, що линуть на всіх Святих месах, як у Вічному місті, так і в інших куточках світу». Він додав, що спільна молитва «допоможе пережити всі виклики війни і стати ще більше віруючими після нашої перемоги».
Пан Посол наголосив на символічності місця проведення спільної молитви: «Цим богослужінням ми розпочинаємо Тиждень молитов в одній із найгарніших церков Риму, яка, своєю сакральною і духовною красою, символізує наші прагнення. Адже ми молимося в храмі Святого Андрія Первозванного, який є одним із найшанованіших в Україні». Адже апостол Андрій проповідував в Криму, а потім по Дніпру дійшов до місця, де згодом виник Київ.
Насамкінець високопосадовець подякував архиєпископу Полу Ричарду Ґаллаґеру і українським парламентарям за те, що вдалося реалізувати ініціативу «Групи дружби між Україною та Святим Престолом». «Вважаємо, що такий формат співпраці принесе важливі результати і дасть можливість бути ближчими до України», — підсумував він.
По завершенні студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата заспівали духовний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
Департамент інформації УГКЦза інформацією відділу комунікацій Апостольського Екзархату в Італії