Новини

Розпочався Тиждень молитов за єдність християн

«Покликані звіщати всім величні діла Божі» – такою є тема цьогорічного Тижня молитов за єдність християн. Згідно із вже понад сторічною традицією, християни різних конфесій щороку, від 18 до 25 січня, звершують особливу молитву за відновлення єдності між послідовниками Христа, беручи участь в екуменічних богослуженнях, конференціях, концертах та інших заходах.

Починаючи від 1975 року, тему та тексти, призначені для роздумів, приготовляють християни якоїсь країни, а пізніше їх затверджують спеціальна Комісія Всесвітньої Ради Церков та Папська Рада сприяння єдності християн. Цьогорічні матеріали були приготовані в Латвії у світлі слів з першого послання святого Петра: «Ви ж – рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний на те, щоб звістувати похвали того, хто вас покликав з темряви у дивне своє світло».

У світлі історії християнства на своїй батьківщині, яка неодноразово була позначена трагічними подіями, а в період комуністичного переслідування стала свідченням «екуменізму крові», християни Латвії запрошують замислитися над тим, що у Хрищенні ми стали «Божим людом», а перебування в цій «новій ідентичності у Христі є постійним та щоденним викликом». У текстах Святого Письма, якими моляться, які вивчають та над якими роздумують всі християнські традиції, ми споглядаємо спасенні Божі діла і покликані їх звіщати. Адже Боже обрання є не привілеєм, а завданням: бути святим священицьким народом означає служити, тобто, зцілювати рани світу, шукати істину та єдність, захищати людську гідність.

В рамках Тижня молитов за єдність християн в багатьох місцевостях існує звичай «обміну проповідниками», тобто, екуменічна зустріч щодня відбувається в храмах різних конфесій, під час яких проповідь виголошують служителі інших деномінацій. У Римі цей молитовний період завершується екуменічною молитвою вечірні, яку Єпископ Риму очолює в папській базиліці святого Павла поза мурами.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.