Авторські статті

Розпочато кримінальне провадження у справі кримського прокурора за співучасть у діях, спрямованих на захоплення державної влади

Виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький звернувся до Окружного адміністративного суду Києва із позовом про визнання протиправним та скасування рішення Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 10.03.2014, яким виконання обов’язків прокурора Криму покладено на Поклонську Н. В.

Як наголошено в позові, зазначене рішення виходить за межі повноважень Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, визначених ст. 31 Конституції Автономної Республіки Крим, ст. ст. 13, 14 Закону України “Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим”. Це є прямим втручанням у повноваження Генерального прокурора України, передбачені ст. 15 Закону України “Про прокуратуру”. Одночасно заявлено клопотання про вжиття заходів щодо забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення.

Раніше наказом в. о. Генерального прокурора України за порушення присяги працівника прокуратури, скоєння проступку, який порочить честь працівника прокуратури, Поклонську Н.В. звільнено з органів прокуратури та позбавлено класного чину “радник юстиції”.

Зважаючи на те, що в самоправних діях Поклонської Н.В. щодо свідомого незаконного присвоєння посади вбачаються ознаки злочину, передбачені ч.1 ст. 27 та ч.1 ст. 109 Кримінального кодексу України (співучасть у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), відомості про скоєне нею правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових рішень та розпочато провадження у досудовому розслідуванні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.