Розпочалися великопісні реколекції для Римської Курії

Темою вступних роздумів реколекцій для Римської Курії була молитва як перебування в Божій присутності, беручи приклад старозавітного Мойсея. Папа Франциск надіслав реколектантам листа, в якому запевнив їх у своїх молитвах і уділив їм благословення.

Зустріч людини з Богом, перебування в Його присутності, що є метою молитви, – такою була тема вступних роздумів отця П’єтро Боваті, який у  неділю пополудні, 1 березня 2020 р., розпочав реколекції для Римської Курії в «Домі Божественного Учителя» в Аріччі. Перед початком реколекцій був зачитаний лист Папи Франциска до учасників реколекцій, в якому він пояснив, як вже зазначав під час молитви «Ангел Господній» у неділю вранці, що внаслідок застуди слідкуватиме за реколекціями з Ватикану. Святіший Отець запевнив реколектантам свою молитву та уділив їм своє благословення.

Увійти в намет для розмови з Господом

Священик-єзуїт закликав присутніх, замислитися над суттю молитви. Цитуючи уривки з 33 розділу Книги Виходу, в якому Мойсей входив у намет і Господь розмовляв з ним віч-на-віч, «так, як говорить людина з людиною» (пор. Вих 33, 11), проповідник зазначив, що в молитві першим до нас промовляє Бог, звертаючись до нас в особистий і близький спосіб. Якщо молитва справжня, то в ній зароджується «близькість», що не є «богословською чи біблійною обізнаністю», а справжньою зустріччю, яка вчиняє слабку за своєю природою людину , здатною на пророчу місію й справжнє свідчення.

Постійна молитва

Сучасний світ, за словами отця Боваті, потребує такої молитви. В цьому контексті він закликав учасників реколекцій не нехтувати молитвою, бути постійними в ній та відкриватися на Божий задум. Проповідник зазначив, що цьогорічні духовні вправи супроводжуватимуться читанням псалмів, а прикладом для наслідування буде Мойсей, покірний Божому супроводові, якого Господь посилає до братів, що потребують визволення й спасіння.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh