Духовне

Розпочалися великопісні реколекції для Римської Курії

Темою вступних роздумів реколекцій для Римської Курії була молитва як перебування в Божій присутності, беручи приклад старозавітного Мойсея. Папа Франциск надіслав реколектантам листа, в якому запевнив їх у своїх молитвах і уділив їм благословення.

Зустріч людини з Богом, перебування в Його присутності, що є метою молитви, – такою була тема вступних роздумів отця П’єтро Боваті, який у  неділю пополудні, 1 березня 2020 р., розпочав реколекції для Римської Курії в «Домі Божественного Учителя» в Аріччі. Перед початком реколекцій був зачитаний лист Папи Франциска до учасників реколекцій, в якому він пояснив, як вже зазначав під час молитви «Ангел Господній» у неділю вранці, що внаслідок застуди слідкуватиме за реколекціями з Ватикану. Святіший Отець запевнив реколектантам свою молитву та уділив їм своє благословення.

Увійти в намет для розмови з Господом

Священик-єзуїт закликав присутніх, замислитися над суттю молитви. Цитуючи уривки з 33 розділу Книги Виходу, в якому Мойсей входив у намет і Господь розмовляв з ним віч-на-віч, «так, як говорить людина з людиною» (пор. Вих 33, 11), проповідник зазначив, що в молитві першим до нас промовляє Бог, звертаючись до нас в особистий і близький спосіб. Якщо молитва справжня, то в ній зароджується «близькість», що не є «богословською чи біблійною обізнаністю», а справжньою зустріччю, яка вчиняє слабку за своєю природою людину , здатною на пророчу місію й справжнє свідчення.

Постійна молитва

Сучасний світ, за словами отця Боваті, потребує такої молитви. В цьому контексті він закликав учасників реколекцій не нехтувати молитвою, бути постійними в ній та відкриватися на Божий задум. Проповідник зазначив, що цьогорічні духовні вправи супроводжуватимуться читанням псалмів, а прикладом для наслідування буде Мойсей, покірний Божому супроводові, якого Господь посилає до братів, що потребують визволення й спасіння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України