Духовне

Розпочалася десятиденна Міжнародна піша проща мігрантів та їхніх родин із Самбора до Зарваниці

Проща – це час, коли Бог в особливий спосіб діє у нашому житті, та нагода подивитися на себе з боку: якою є моя віра, яким є моє християнство. Про це сказав голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час проповіді у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора з нагоди початку XVI Міжнародної пішої прощі мігрантів та їхніх родин з Самбора до Зарваниці. Вже другий рік через карантинні обмеження 10-денне паломництво відбувається у форматі онлайн із богослужіннями у визначених храмах на шляху прощі.

Розпочалася десятиденна XVI Міжнародна піша проща мігрантів та їхніх родин із Самбора до Зарваниці

Розпочалася десятиденна XVI Міжнародна піша проща мігрантів та їхніх родин із Самбора до Зарваниці

«Час прощі – особливий період у житті кожного паломника. Проща – це дорога. Ми йдемо різними дорогами, у різний час, за різних обставин, переживаючи різні виклики і труднощі. У час паломництва маємо нагоду подумати над своїм життям, більше дізнатися про самих себе. У цей час ми залишаємо повсякденні клопоти й обов’язки і подібно до Марії у сьогоднішній Євангельській історії сідаємо та слухаємо Господа. Час прощі – ще нагода подивитися на себе з боку: якою є моя віра, яким є моє християнство?», – зазначив владика Степан.

Єпископ також зауважив, що проща – це час молитви, адже в цей період ми молимося більше, ніж звичайно. Тим самим очищаємо свої думки і маємо нагоду в молитві поставити Богові запитання, які нас турбують, довірити Богові те, що складне, попросити у Господа певних рішень, щоби Він показав нам правильний життєвий шлях.

«Проща – це не лише наше зусилля і бажання рухатися вперед. Це – час, коли Бог в особливий спосіб діє у нашому житті. Нашу прощу огортають дві святині – дві ікони Пресвятої Богородиці. Ми починаємо її біля стін Матері Божої Самбірської і за 10 днів закінчимо біля стін Зарваницької ікони. Ми просимо Богородицю, щоби вона нас супроводжувала. Цьогоріч не будемо йти реально. Але кожен день нашого онлайн-паломництва – це нагода провести час по-іншому, подумати над своїм життям, більше помолитися.  Нехай ця Свята Літургія, ця молитва буде для нас виявом великої довіри до Бога. Віддайте себе під покров Матері Божої. У добру путь!», – звернувся до паломників владика Степан.

Єпископ також передав усім учасникам прощі вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, який «цей ранок думками і молитвами розпочинає паломництво разом із нами».

З владикою Степаном співслужили о. Богдан Добрянський, декан Самбірський, о. Антон Борис, координатор і духівник прощі, о. Андрій Комар, диякони Ігор Котенко та Марко Коберинко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України