Духовне

До Катедрального собору у Чернівцях повернуто раритетні печатки

10 серпня 2021 року о. Петро Голіней, канцлер Апостольського Екзархату для вірних українців-католиків візантійського обряду в Італії, здійснив візит до Катедрального собору Успіння Богородиці, де з 1992 по 1995 роки здійснював дияконське служіння. Під час відвідин отець Петро у єпархіальному управлінні зустрівся з владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецьким, та поділився спогадами про життя Церкви на Буковині в першій половині 90-их років ХХ ст.

До Катедрального собору у Чернівцях повернуто раритетні печатки

В ході візиту отець Петро Голіней, на правах упорядника Музею Підпільної Духовної Семінарії (м. Яремча), повернув з його фондів експонати, що походять з Катедрального собору – посуд з миром, датований 1943 роком, парафіяльну печатку церкви Успення Пресвятої Богородиці австрійського періоду, парафіяльну печатку церкви Успення Пресвятої Богородиці румунського періоду та штамп деканального уряду Чернівецького деканату румунського періоду. Дані раритети були знайдені під час ремонту престолу Успенського собору 1990 року та зберігалися у приватній колекції о. Михайла Косили, колишнього пароха та декана Чернівецького (1990-1995). Пізніше зберігалися у фондах Музею Підпільної Духовної Семінарії.

На завершення владика Йосафат Мощич, висловлюючи слова вдячності отцю Петру, подарував копію ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних» та книгу Нестора Мизака і Андрія Яремчука «Нарис історії УГКЦ на Буковині», а також запросив на храмове свято, яке завершить святкування 200-літнього ювілею Катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами Пресслужби Чернівецької єпархії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України