Завдяки пилу з комети відкрита таємниця народження планет

Науковою командою зонд «Розетта» були опубліковані перші результати дослідження частинок пилу, які зібрав апарат, облітаючи комету Чурюмова-Герасименко. Цей космічний пил допоможе вченим відкрити таємниці зародження великих планет, на зразок Землі.

На сьогодні у космологів немає єдиної теорії щодо того, яким чином в космосі відбувається утворення планет. Відомо напевно, що перші мікроскопічні за космічними мірками «зародки» планет виникають з пило-газового диска, що обертається навколо новонародженої зірки. Про фінальний етап формування планети також відомо багато — великі планетоїди починають зіштовхуватися один з одним, а також з кометами і астероїдами, поступово нарощуючи свою масу. Вчені вважають, що в сонячній системі таких об’єктів колись були сотні (одним з них могла бути Церера), поки вони не перетворилися на вісім сучасних планет. Але ось, що відбувалося між цими етапами — загадка, яку можливо вдалося розгадати «Розетті».

Зонд ретельно стежив за пилом комети, яку зібрав космічний «пилосос» MIDAS в 2014 році. За минулий час матеріалу для дослідження було накопичено достатньо і вчені приступили до аналізу. Всупереч очікуванням, пил виявився різнорідним, різні частинки мали відмінний від інших хімічний склад, розмір і масу. Було виявлено, що окремі маленькі частинки починають зливатися один з одним під дією електростатичних сил, стаючи все більше і більше. Тепер вчені впевнені, що на ранніх етапах формування планет ключову роль відігравала саме електростатика, до тих пір, поки роль «будівника планет» не взяла на себе гравітація.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh