Авторські статтіНовини

Завдяки пилу з комети відкрита таємниця народження планет

Науковою командою зонд «Розетта» були опубліковані перші результати дослідження частинок пилу, які зібрав апарат, облітаючи комету Чурюмова-Герасименко. Цей космічний пил допоможе вченим відкрити таємниці зародження великих планет, на зразок Землі.

На сьогодні у космологів немає єдиної теорії щодо того, яким чином в космосі відбувається утворення планет. Відомо напевно, що перші мікроскопічні за космічними мірками «зародки» планет виникають з пило-газового диска, що обертається навколо новонародженої зірки. Про фінальний етап формування планети також відомо багато — великі планетоїди починають зіштовхуватися один з одним, а також з кометами і астероїдами, поступово нарощуючи свою масу. Вчені вважають, що в сонячній системі таких об’єктів колись були сотні (одним з них могла бути Церера), поки вони не перетворилися на вісім сучасних планет. Але ось, що відбувалося між цими етапами — загадка, яку можливо вдалося розгадати «Розетті».

Зонд ретельно стежив за пилом комети, яку зібрав космічний «пилосос» MIDAS в 2014 році. За минулий час матеріалу для дослідження було накопичено достатньо і вчені приступили до аналізу. Всупереч очікуванням, пил виявився різнорідним, різні частинки мали відмінний від інших хімічний склад, розмір і масу. Було виявлено, що окремі маленькі частинки починають зливатися один з одним під дією електростатичних сил, стаючи все більше і більше. Тепер вчені впевнені, що на ранніх етапах формування планет ключову роль відігравала саме електростатика, до тих пір, поки роль «будівника планет» не взяла на себе гравітація.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України