Право

Розчленували і намагалися спалити: у Польщі за вбивство українця заарештували роботодавця, його дружину і співробітника

У Польщі під час гасіння пожежі господарської будівлі одного з фермерських господарств виявлено розчленоване тіло 48-річного громадянина України.

Як повідомила прокуратура районної прокуратури в Лемборку Поморського воєводства Патріка Вегнера, злочин було скоєно на агропідприємстві в населеному пункті Рокіцини на півночі країни.

За підозрою у вбивстві слідчі заарештували трьох громадян Польщі.

Слідчі виявили розчленоване тіло 48-річного українця в ніч на 12 травня після пожежі в одному з господарських приміщень на агропідприємстві в селищі Рокіцини, неподалік від Гданська. Про це 15 травня повідомило польське видання Еxpress Kaszubski.

В поліції з’ясували, що на агропідприємстві сталося вбивство, підозру в якому оголосили трьом громадянам Польщі – подружжю співвласників ферми та робітнику. Один із підозрюваних визнав свою провину, інший – ні. На час слідства суд на три місяці заарештував усіх підозрюваних.

“Заарештовано трьох осіб. Один із підозрюваних у злочині був роботодавцем, який надавав роботу і житло загиблому українцю, а інший – співробітником”, – повідомив прокурор Патрік Вегнер.

За його словами, прокуратура у співпраці з українським консульством у Гданську та Прикордонною службою Польщі ще встановлюватиме повну інформацію про загиблого: коли він приїхав до Польщі та де до цього перебував.

Попередньо слідство вже встановило, що чоловік жив сам, у Польщі в нього є сестра, а мати живе в Україні. За словами прокурора, загиблий був єдиним українцем, який працював на невеликому агропідприємстві, де розводять велику рогату худобу.

Також прокуратура встановлює мотив злочину, акцентуючи на тому, що вбивство, найімовірніше, не було скоєно на національній основі. На думку Патріка Вегнера, на агресивні дії затриманих вплинуло те, що вони розпивали спиртне – до моменту вбивства в їхній крові виявили велику кількість алкоголю.

Прокурор наголосив, що роботодавець убив українця з особливою жорстокістю. Слідство також встановило, що чоловік був схильний до насильства і бив своїх працівників.

Як повідомило місцеве видання Гданська TVP3, неофіційно вбивство сталося через гроші. Один із працівників ферми зізнався у злочині і детально описав процес убивства.

Двом підозрюваним, безпосередньо причетним до вбивства, загрожує довічне ув’язнення, а дружині роботодавця загрожує до п’яти років ув’язнення за ненадання допомоги та приховування слідів злочину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України