Здоров'я

Розбір: чи дійсно кето-дієта допоможе допомогти швидко схуднути?

Кетодієта зараз на піку популярності, але вона, як і інші плани живлення, що змінюється з часом. Тепер на арені з’єднання явилася нова версія — «швидкісне кето» (speed keto). Що це таке і кому підійде така дієта?

Кетодієта по‑новому

Пригадаємо основні положення звичайної кетодієти: багато жирів і мало вуглеводів, більше енергії і менше тяги до цукру. Традиційне меню на кето виглядає так: 65-70% жирів, 20-30% білків, 5-10% вуглеводів.

Швидкісне кето — це комбінація традиційної кетодієті з інтервальним голодуванням. Тобто можна харчуватися всіма дозволеними на дієті продуктами, але тільки протягом 8 годин на добу (або трохи більше або менше).

Щоб вписатися в цей режим, доведеться прибрати один із прийомів їжі. Організм трохи швидше переходити в режим кетозу (отримання енергії з жирів замість вуглеводів) — і ви швидше досягнете мети. Крім того, в новій версії кетодієти ви, швидше за все, проведете менше годині на плато, коли вага не зменшується, хоча все зроблено правильно.

А на цьому можна схуднути?

Звичайно. По суті будь-план харчування з обмеженнями і дефіцитом калорій призводить до зниження ваги. А якщо ще й вікно прийому їжі обмежена, це зайвій привід з’єднання їсти менше.

Важливий момент: кето — це не жорстка дієта в звичному розумінні. Цей спосіб життя можна підтримувати досить довго, якщо він вам підходить. Адже те, що не дуже підходить, скоро захочеться кинути!

Не можна сказати, що це нова формула: деякі встигли вивести її самостійно, спробувавши харчування за принципами кето і виключивши нічні підходи до холодильника. Комбінація жирів і білків надовго насичує і сприяє зниженню ваги, так що вмістити їжу в 8-годинне вікно не так вже складно.

У чому недоліки?

Деякі люди готові піти далі і заборонити собі буквально все. Організм вимушений перетворювати м’яка зв’язку в енергію, а для нього неважливо, плечова це м’яка яз або серцева. Проблема очевидна, і внутрішні органи теж можуть постраждати.

Інший важливий момент: на кето можуть виникати неприємні побічні ефекти на зразок відрижки або «кетозного грипу». За цим треба стежити. І, звичайно, не призначати собі дієту самостійно, а порадитися з дієтологом.

Виходить, що на «швидкісному кето» дійсно можна схуднути, якщо правильно використовувати інформацію і не чекати миттєвого ефекту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України