Сили оборони півдня України повідомляють, що після довгої паузи російські військові вивели у Чорне море ракетоносій “Буян-М”, загальний залп якого складає до восьми “Калібрів”.
“Після тривалої паузи, зокрема й через шторм, у Чорне море на бойове чергування ворог вивів надводний ракетоносій”, – йдеться у повідомленні.
Малий ракетний корабель проекту “Буян-М” може бути споряджений 8 ракет типу “Калібр”.
У силах оборони півдня відзначають, що рівень ракетної загрози оцінюється як дуже високий. Українців закликали за сигналом повітряної тривоги негайно переходити до укриття.
Українцям слід пам’ятати про правило двох стін. Це правило описує безпечне приміщення в будинку, в якому можна втекти від пострілів та вибухів. Між людиною та вулицею має бути як мінімум дві стіни, а краще навіть більше. Перша стіна перебирає силу вибуху – зруйнуватися може вікно чи вся стіна. Друга стіна приймає він осколки.
Таким чином, найбезпечнішим місцем у будинку є кімната за двома стінами від вулиці без вікон. Це може бути коридор, передпокій чи ванна, якщо вона знаходиться всередині квартири. А найнебезпечніші кімнати – бічні. Також небезпечно на верхніх поверхах.
Чи безпечно на сходових клітках залежить від типу будинку. Монолітно-каркасні будинки мають сильні стіни та багато арматури, в них можна ховатися на сходовій клітці або у під’їзді. Але панельні будинки не такі стійкі.
Якщо повітряна тривога застала на вулиці, необхідно швидко пройти до найближчого укриття (підземний перехід, станція метро, паркінг або бомбосховища); триматися якнайдалі від споруд стратегічного значення чи об’єктів критичної інфраструктури.
Для безпеки важливо встановити мобільний додаток «Повітряна тривога», щоб миттєво отримувати сповіщення про повітряну тривогу у вибраному місті чи області України від системи цивільної оборони.