Війна РФ проти України

Російським кораблям відключили оновлення навігаційних карт

Компанія «Регістр Ллойда Вояж Рус» відмовилася продавати та оновлювати свої електронні навігаційні карти та сервіси в Росії

Російські судна переважно користуються електронними навігаційними картами C-MAP. Насамперед їх постачала компанія «Регістр Ллойда Вояж Рус», проте після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно повідомила своїх клієнтів із РФ про те, що припиняє продаж та оновлення всіх продуктів та сервісів, повідомляє Black Sea News.

«Картографічні продукти мають термінову та безстрокову ліцензію. Близько 99% судів використовують термінову ліцензію. До певної дати необхідно зробити черговий платіж за користування картографічним продуктом», — пояснив гендиректор компанії «НавМарин» Олексій Мігалін.

Без оновлення електронних карток інспекція порту не випустить судно в рейс. Це може статися як на російській території, так і за межами країни. У такому разі судно не зможе повернутись додому.

Закінчення ліцензії на картографічну продукцію може статися під час перевезення вантажу. Якщо на суднах є комплект паперових карток і вони відкориговані, то безпеку плавання все-таки буде дотримано.

За словами Мігаліна, оновлення електронних карток — реальна проблема. Судна під російським прапором можуть залишатися в іноземних портах, і стосовно них можуть бути санкції, що може призвести до конфіскації судна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.