Економіка

Російська залізниця зафіксувала обвальне падіння вантажоперевезень по всій РФ

Про що це говорить? Економіка РФ продовжує зменшуватися зі страшною силою

Російська економіка почала 2020 рік з обвального падіння вантажних перевезень залізницею. Обсяг навантаження на мережі РЖД, який вважається індикатором стану промисловості і торгівлі, за підсумками січня обвалився на 4,9% рік до року.

Загальний показник вантажообігу звалився на 5,1% на тлі двозначного спаду в перевезеннях сировини і промислової продукції.

За місяць залізницями РФ завантажено на 10,9% менше кам’яного вугілля, на 3,9% менше нафти і нафтопродуктів, на 2,3% менше хімічних і мінеральних добрив. Перевезення лісових вантажів обвалилися на 14,1%, зерна – на 21,7%, промислової сировини і формувальних матеріалів – на 15,3%.

Січневий показник для РЖД став другим найгіршим за 7 років статистики: сильніше – на 5,1% – вантажоперевезення падали лише в червні минулого року.

Накопиченим підсумком за 12 місяців спад досяг 1,4%, чого транспортна статистика не бачила жодного разу з піку рецесії в 2016 році.

На галузі, по всій видимості, починає позначатися китайський ефект, зазначає директор аналітичного департаменту «Локо-Інвест» Кирило Тремасов: оцінити масштаб цього ефекту можна буде тільки через кілька місяців, однак в тому, що він посилиться, сумнівів немає, пише Фінанс.

Невиконання вчасно контрактних зобов’язань загрожує тим, що «валютна виручка не буде надходити на рахунки російських компаній, і вони піддадуться певним адміністративним покаранням, в тому числі штрафів відповідно до закону про валютний контроль.

Олег Леусенко

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України