Війна РФ проти України

Росія застосовує хімічну зброю проти українських військових

Згідно з заявою спікера Сил оборони Таврійського спрямування, Олексія Дмитрашковського, Росія активно застосовує хімічну зброю проти українських військових на Бахмутському напрямку.

Він згадав про хімічний елемент, відомий як Люїзит, який, ймовірно, використовується під час артилерійських обстрілів. За словами Дмитрашковського, вже є постраждалі від цього хімічного елемента, які виявляють симптоми, такі як нудота, блювання та непритомність.

Люїзит – це похідне тривалентного миш’яку, відоме своєю високою токсичністю. У 1993 році використання люїзиту як хімічної зброї було заборонено Конвенцією про хімічну зброю, і речовина була включена до списку 1, який регулює виробництво та обіг небезпечних речовин.

При контакті зі шкірою або введенні в організм симптоми отруєння люїзитом проявляються через 3-5 хвилин. Тяжкість ураження залежить від дози та часу перебування у зараженій атмосфері. При вдиханні пари або аерозолю першими уражаються верхні дихальні шляхи.

Легкі отруєння можуть зникнути через кілька днів, але тяжкі випадки отруєння супроводжуються нудотою, головним болем, втратою голосу, блюванням та загальною слабкістю. Тяжке отруєння також може призвести до спазмів у грудях та задишці. Очі особливо чутливі до люїзиту, і навіть невелике потрапляння крапель отрути може призвести до втрати зору через 7-10 днів.

Нагадаємо, Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) повідомляє про ймовірну провокацію з боку російських окупантів на Запорізькій атомній електростанції (АЕС) з використанням вибухових пристроїв. Метою росіян є звинувачення України в обстрілі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України