ЄС|NATO

росія розраховувала, що без її газу та вугілля Європа не зможе пройти зиму

Використовуючи енергоресурси як засіб тиску на європейські держави, росія розраховувала, що без її газу та вугілля Європа не зможе пройти зиму

Однак цьому не судилося статися: зокрема, французький системний оператор RTE уже відзвітував про проходження опалювального сезону.

Про це пише Argus Media.

Ще у вересні минулого року прогнози RTE на осінньо-зимовий період свідчили про ризики у постачанні електроенергії. За найнесприятливіших умов компанія повинна була би активувати червоний сигнал у застосунку Ecowatt, який відслідковує споживання і дозволяє населенню та бізнесу у Франції коригувати своє споживання. Червоний сигнал – це попередження про відключення.

Але упродовж жовтня-лютого попит на електроенергію у Франції скоротився на 9%, зокрема, завдяки порівняно теплій осені. Крім того, як населення, так і промисловість економили енергію, в тому числі, й через високі ціни.

Ще одним фактором, який дозволив пройти зиму стабільно, був імпорт електроенергії в обсягах, що дозволяли задовольнити попит. В результаті системному оператору не довелося давати попередження про відключення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України