Чим ця розробка може бути цікава, і чому вона досі не втілена у металі
Джерело: Defence Express
У відкритому доступі з’явилась інформація про те, що російська “Объединенная самолетостроительная корпорация” (ОАК) подала на реєстрацію патент на двомісну версію літака Су-57. Дата подачі – 23 травня 2023 року, дата публікації патенту – 17 листопада 2023 року.
В цьому патенті стверджується, що двомісна версія Су-57 матиме опцію передачі управління від одного пілота до іншого, матиме збільшену дальність польоту та розширену (порівняно з одномісною версією) номенклатуру озброєння. При цьому поява двомісної кабіни начебто ніяк не зменшуватиме “стелс-властивості” Су-57, а навіть навпаки – начебто дозволить розширити номенклатуру бортової апаратури та продуктивність її роботи.
Цікаво, що подавачі пантенту пишуть про те, що двомісна версія Су-57 за конструкцію найбільш подібна до Су-30МК. Але на відміну від останнього, двомісний Су-57 начебто зможе не тільки знищувати наземні, надводні та повітряні цілі, але й навість виступати як “повітряний командний пункт” для різнорідних груп літаків, що в свою чергу підвищуватиме ефективність бойового використання цього зразка.
Але далі варто наголосити, що сам факт подачі такого патенту від рашистської “ОАК” аж ніяк не означає “автоматом” початок виробництва двомісної версії Су-57 або бодай підготовку до неї.
Взагалі, про існування планів на двомісний Су-57 російські пропагандистські ресурси почали говорити ще в 2020 році, і ще навіть з того у відкритому доступі є ілюстративний рендер, як би міг виглядати такий літак. Уже тоді стверджувалось, що двомісний Су-57 міг би мати значно розширеніший функціонал, аніж його одномісна версія, але мовляв чомусь Міноборони РФ при цьому не дає замовлення на виготовлення такого зразка.
Судячи з усього, функціонери російської “ОАК” тільки зараз підійшли до етапу, коли змогли повністю оформити всю необхідну технічну документацію на двомісний Су-57, та обрамити це подачею відповідного патенту на реєстрацію.
Раніше Defense Express розповідав про те, як рашисти застосували свої Су-57, до яких є лише Х-59 та “розпіарені” Р-37. Також ми писали про те, що це за нова крилата ракета для Су-57, які її характеристики та чи є реальна загроза.