Авторські статтіДіаспора

Понад третя частина опитаних росіян схвалили вторгнення військ Варшавського договору в Чехословаччину у серпні 1968 року

22.08.1968. Чехословаччина. Війська армій соціалістичних країн у Празі. Фото: ІТАР-ТАСС/Єгоров Василь/Надано Фондом ВАРП

Російський Левада-центр провів опитування серед росіян на тему їхні стосунки до вторгнення військ Варшавського договору в Чехословаччину в серпні 1968 року.

Соцдослідження здійснювалося за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення обсягом 1.600 людина у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах, 52 суб’єктах РФ.

Щось знають або знають про ті події 33 % росіян, ніякої інформації не мають 46 % опитаних.

Було поставлено запитання «Як ви вважаєте, що тоді відбувалося в Чехословаччині?». Найбільше голосів — по 23 % — набрали відповіді «важко відповісти» і «спроба антирадянських і ревізіоністських сил у керівництві ЧССР здійснити переворот і відірвати країну від соціалістичного табору».

21 % опитаних назвавли ті новини «підривної акцією західних країн, спробою розколоти соціалістичні країни».

18 % переконане, що мало місце «повстання народу проти режиму, нав’язаного Радянським Союзом».

10 % сприйняли серпень 68-го як «спробу демократичного оновлення соціалізму».

5 % побачили в ньому «стихійні виступи несвідомих і дезорієнтованих мас проти комуністичного керівніцтва ЧССР».

Вторгнення в тій чи іншій мірі схвалили 36 % респондентів. Різко проти висловилися 5 %, скоріше проти — 19 %. Важко відповісти 45 %.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України