Авторські статті

Романа Сеника поховали у рідному селі в могилі борців за незалежність України

27 січня 2014 року в рідному селі Наконечне ІІ на Яворівщині поховали Романа Сеника, який помер від кулі снайпера в Києві. Він знайшов спочинок на сільському цвинтарі в символічній могилі борцям за волю України, на якій стоїть березовий хрест.

На похорон з’їхалося кілька тисяч людей, зокрема рідні, друзі, побратими із Яворівщини та Турківщини, народні депутати України від ВО “Свобода” Олег Панькевич та Ірина Сех, голова Львівської обласної ради свободівець Петро Колодій, депутати Львівської обласної ради. Хоронили героя понад 20 священиків різних конфесій. Після відправи в церкві та прощання з покійним багатолюдна процесія вирушила на цвинтар. На чолі колони несли портрети Романа – на одному фото, офіційному, він в костюмі й краватці, а інше фото, мабуть останнє, зроблене на Майдані.

Як зазначив один із священиків, кров Романа та інших полеглих та поранених на Майдані, на руках режиму, на руках Януковича, Захарченка, Клюєва, Азарова. “Але водночас до цього кровопролиття причетні всі ті, що належать до Партії регіонів, а також кожен, хто на виборах поставив у бюлетені для голосування позначку навпроти Партії регіонів або комуністів”, – зазначив священик.

Побратими Романа із Бойківської сотні говорили про те, що його єдиною зброєю на Майдані був прапор України, і обов’язок українців – підняти його прапор і далі продовжувати боротьбу з режимом.

Героєві віддали шану урочистою сальвою з рушниць. Коли труну опускали в могилу, співали гімн України, а потім кількатисячна громада скандувала: “Герої не вмирають!”…

Нагадаємо, що Роман Сеник, якого було важно поранено 22 січня на Грушевського, помер у лікарні 25 січня. Кілька діб лікарі боролися за його життя, але рани були занадто важкими. У нього було поранення в легені, переніс кілька операцій, довелося ампутувати руку. Романові Сенику було 45 років. Він родом з Яворівщини, останні роки мешкав у м. Турці на Львівщині.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.