Духовне

Рокер Франческо Лоренці про музику та християнське свідчення

Чи можливо бути успішним в шоу-бізнесі, займатися музикою, грати в рок-групі та нести молоді Добру Новину. Італійський музикант, співак та автор пісень Франческо Лоренці стверджує та своїм прикладом свідчить, що так.

«Ми не станемо U2, але Бог визволив наші душі і дарує нам радість через нашу працю», – цими словами молодий італійський музикант Франческо Лоренці описує непросте завдання свідчити віру в Христа і, одночасно, залишатися в шоу-бізнесі. В інтерв’ю для католицького веб-порталу «Zenit» співак, автор пісень і гітарист гурту «The Sun» розповідає про переломний момент в своєму житті: навернення. Інтерв’ю було записане з нагоди запланованої участі групи «The Sun» у зустрічі італійської молоді з Папою Франциском, що відбудеться 11 серпня 2018 р. на давньоримському іподромі «Circus Maximus» в Римі.

Нетипові рокери

Розповідаючи про своє життя перед досвідом навернення, 35-річний музикант зазначив, що успіх, якого він досягнув у 18-20 років, та світ музики, що часто виключає Бога з людського життя, спонукали його до того, аби зійти з правильної дороги.

За словами Франческа, всі члени його рок-гурту «The Sun» є християнами, що суперечить загальнопоширеному уявленню про рокерів, згідно з яким їхнє життя переповнене крайнощами і порушеннями норм і правил. «Сьогодні ми не є типовими рок-музикантами. І дякувати Богові за це, бо наше життя наповнене радістю, любов’ю і змістом», – наголосив музикант. Він додав, що в історії музики було і є багато прикладів рокерів-християн, серед яких відомий американський співак і композитор Джоні Кеш та ірландська рок-гурт «U2».

«Звичайно, що більшого розголосу набирає новина про митця, що веде безвідповідальне життя, або помирає від передозування наркотиками, ніж той, хто виступає за простий стиль життя і займається доброчинністю, – зазначив співак. – На жаль, це стається тому, що медіа наповнюють нас, переважно, негативними новинами, також і в музиці, приводячи, таким чином, до постійного зниження рівня змісту того, що пропонується масам. Але, незважаючи на це, краса і любов врятують світ».

Музика – великий Божий дар

Відповідаючи на запитання про те, чи можливо займатися професійною музикою і, одночасно, нести людям Добру Новину, Франческо Лоренці зазначив, що музика – це дуже великий Божий дар, який людина може використовувати для добра і свободи, або для зла і поневолення. «Сам у собі, рок має енергію, силу, чіткість, прямоту та ентузіазм, – пояснив він. – Це ідеальний стиль музики для того, аби розбудити свідомість, додати сміливості, розповісти про те, що насправді відбувається навколо. І є багато музикантів, які прагнуть нести світло, граючи рок-музику!»

Сучасна молодь спрагла свідчення

Стосовно того, чи сучасна молодь готова сприйняти християнське звіщення, музикант сказав, що, незважаючи на те, що багато молодих людей і справді частково віддалилися від Церкви, чимало з них поспішають до тих храмів, де зможуть знайти справжніх свідків віри і добрих духовних провідників.

«Останніми роками, – додав він, – ми ми провели багато зустрічей у школах з підлітками, які часто перед тим ніколи не чули імені Христа. У всіх випадках, незалежно від країни та соціального походження, вони були захоплені нашою історією. Хочу зазначити при цьому, що ми чітко говоримо про свою віру. Ці учні часто слухають нас годинами в тиші, а в кінці ставлять нам безліч запитань: вони потребують знайти конкретний орієнтир у світі, який пропонує лише поверхневі, фальшиві або недосяжні приклади. Молоді люди дуже добре сприймають, якщо до них правильно звертатися. Наш обов’язок, як і будь-якої дорослої людини, полягає в тому, щоб дати їм позитивний і реальний приклад, захищаючи їхнє зростання, проживаючи наше життя у правді. Приклад – це найважливіше».

Вдвічі складніший шлях

На завершення інтерв’ю Франческо Лоренці розповів про те, яким чином свідчення віри впливає на його музичну кар’єру. «Ми не станемо “U2″, але Бог визволив наші душі і дарує нам радість через нашу працю, – наголосив рокер. – Коли хтось говорить, що щось втрачає, завжди корисно зрозуміти те, що він, водночас, отримав, бо в іншому випадку враховуватиме лише одну сторону медалі».

Музикант додав, що їхнє свідчення віри ставить їх у невигідне становище в світі музичного бізнесу, і тому їм часто потрібно працювати вдвічі більше, ніж іншим. «Не зважаючи на це, – зазначив він, – ми навчилися прямувати своїм мистецьким шляхом, не “відволікаючись” на те, що відбувається (або не відбувається) навколо нас. І якщо сьогодні подивитися на те, чим є гурт “The Sun”, і скільки добра було зроблено завдяки нашому вибору, скільки життів змінилося і відродилося завдяки нашій музиці, то я можу запевнити, що нам справді нічого не бракує».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України