Автоновини

Роботизована коробка передач – головні особливості

Роботизована коробка передач, так званий – автомат Tiptronic, встановлюється не менше ніж два десятки років на автомобілі різних марок. Це не класична коробка автомат, а остання розробка, котра поєднує в собі механічну і електричну частину.

Автомат працює від механічного сприйняття оборотів двигуна, а коробка передач робот, зчитує інформацію про роботу двигуна з датчиків, за допомогою електронної передачі даних, що має на увазі під собою наявність програмного забезпечення в блоці розподілу сигналів.

Коробка-робот, має можливість неповного відключення електроніки і можливість ручного перемикання передач. Це основні відмінності від механічної і суто автоматичної системи перемикання. З інтенсивним розвитком електроніки, таке нововведення було прогнозованим. Залишався, тільки питання часу, і коли воно прийшло, перші, хто отримав таку коробку, були дорогі автомобілі, що і досі вважається привілеєм.

Але все має дві сторони. Як будь-який інший агрегат, коробка-робот має свої позитивні і негативні риси. Так, як це більше механічна коробка, то в ній, менше масла необхідного для роботи. Для заміни мастила в АКПП, в середньому потрібно 8 літрів, а в механіці до 4-х. У плані обслуговування і ремонту механічної частини, ціна на порядок нижче ніж у автомата, а ось, що стосується електроніки, то тут і починаються серйозні відмінності.

Як будь-який електронний обладнання, ця коробка має розподільний пристрій, що працює завдяки програмному забезпеченню (ПО). Будь-яка програма, має властивість, накопичувати помилки або давати серйозний збій. Навіть пишуть програми фахівці, не завжди можуть пояснити причини таких тимчасових невідповідностей. У різних марках автомобілів, застосовуються і різні блоки електронного управління з відмінними один від одного програмами і можливістю їх відновлення.

ПО в блоках електронного управління можна замінити або виправити помилки, до того ж його можна налаштувати безпосередньо під стиль водіння. У деяких виробників можливість відновлення при збої відсутня, а іноді потрібна заміна всього ЕБУ. У деяких блоках не передбачена прошивка ПО спочатку.

Також, коробка-робот вигідна економічністю роботи з нею двигуна, який споживає менше палива, ніж при роботі з автоматом. Але швидкість перемикання передач у деяких моделей залишає бажати кращого. Так що, зваживши всі за і проти, вибір все одно залишається за покупцем.

Як можна бачити, ідеальним варіантом не можна назвати жодну конструкцію. Усі вони мають свої переваги і недоліки. Якщо б якась конструкція мала всі переваги над іншими, то всі автовиробники встановлювали б на свої автомобілі тільки її. Але щось такого ми не спостерігаємо, то ж робіть висновки самі…

Посілання на джерело.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України