Роботизована коробка передач – головні особливості

Роботизована коробка передач, так званий – автомат Tiptronic, встановлюється не менше ніж два десятки років на автомобілі різних марок. Це не класична коробка автомат, а остання розробка, котра поєднує в собі механічну і електричну частину.

Автомат працює від механічного сприйняття оборотів двигуна, а коробка передач робот, зчитує інформацію про роботу двигуна з датчиків, за допомогою електронної передачі даних, що має на увазі під собою наявність програмного забезпечення в блоці розподілу сигналів.

Коробка-робот, має можливість неповного відключення електроніки і можливість ручного перемикання передач. Це основні відмінності від механічної і суто автоматичної системи перемикання. З інтенсивним розвитком електроніки, таке нововведення було прогнозованим. Залишався, тільки питання часу, і коли воно прийшло, перші, хто отримав таку коробку, були дорогі автомобілі, що і досі вважається привілеєм.

Але все має дві сторони. Як будь-який інший агрегат, коробка-робот має свої позитивні і негативні риси. Так, як це більше механічна коробка, то в ній, менше масла необхідного для роботи. Для заміни мастила в АКПП, в середньому потрібно 8 літрів, а в механіці до 4-х. У плані обслуговування і ремонту механічної частини, ціна на порядок нижче ніж у автомата, а ось, що стосується електроніки, то тут і починаються серйозні відмінності.

Як будь-який електронний обладнання, ця коробка має розподільний пристрій, що працює завдяки програмному забезпеченню (ПО). Будь-яка програма, має властивість, накопичувати помилки або давати серйозний збій. Навіть пишуть програми фахівці, не завжди можуть пояснити причини таких тимчасових невідповідностей. У різних марках автомобілів, застосовуються і різні блоки електронного управління з відмінними один від одного програмами і можливістю їх відновлення.

ПО в блоках електронного управління можна замінити або виправити помилки, до того ж його можна налаштувати безпосередньо під стиль водіння. У деяких виробників можливість відновлення при збої відсутня, а іноді потрібна заміна всього ЕБУ. У деяких блоках не передбачена прошивка ПО спочатку.

Також, коробка-робот вигідна економічністю роботи з нею двигуна, який споживає менше палива, ніж при роботі з автоматом. Але швидкість перемикання передач у деяких моделей залишає бажати кращого. Так що, зваживши всі за і проти, вибір все одно залишається за покупцем.

Як можна бачити, ідеальним варіантом не можна назвати жодну конструкцію. Усі вони мають свої переваги і недоліки. Якщо б якась конструкція мала всі переваги над іншими, то всі автовиробники встановлювали б на свої автомобілі тільки її. Але щось такого ми не спостерігаємо, то ж робіть висновки самі…

Посілання на джерело.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Хорошо написана статья. Спасибо

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh