Авторські статтіТехно

«Роботрос»: фізичне відчуття польоту у віртуальній реальності. Відео

Вісім сталевих тросів, де кожен витримує до 1,4 тонни ваги, утримують підвісну платформу з сидінням для однієї людини. За допомогою бездротового шолома для віртуальної реальності та пересування платформи ця людина може випробувати практично достовірну симуляцію польоту, або їзди на машині, поки його реакції фіксуватимуться з багатьох точок навколо.

Професор Хайнріх Бюлтхофф і його дослідницька група з Інституту біологічної кібернетики Макса Планка продемонстрували створену ними машину під назвою «Симулятор Роботрос» на конференції в Тюбінгені. Проектування і споруда машини зайняли два роки, і людина, що сидить в кріслі «Роботроса», може відчувати прискорення до 1,5G.

Учені побудували такий незвичайний апарат, так як їх інститут займається вивченням того, як наш мозок обробляє сигнали і інформацію. Тому не дивно, що вони виявляють підвищений інтерес до віртуальної реальності. Ми знаємо, що інформація, яку обробляють наші органи чуття, може вплинути на нашу поведінку, але як конкретно це відбувається поки не настільки ясно. Саме з метою створення повної симуляції фізичних відчуттів при пересуванні і створений «Роботрос».

Відео: MaxPlanckSociety

Про можливе комерційне використання подібної установки, яка куди краще будь-якого 5D-кінотеатру, вчені не говорять, хоча, очевидно, знайшлося б чимало охочих «політати» на «Роботросі»

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.