Авторські статті

Робота гуманітарної місії «Евакуація 200»

14 вересня Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України (ЦВС ЗС України) під керівництвом полковника Олексія Ноздрачова та керівника групи в секторі «Б» підполковника Олександра Гвоздкова в рамках гуманітарної місії «Евакуація 200» організувала і провела вивіз та ексгумацію двох тіл, знайдених у районі населенного пункту Спартак, Донецької області. Пошуком тіл на місці займалась пошукова група Національного військово-історичного музею України.

Всі підрозділи ЗС України, так само як і сторона супротивника, були поставлені до відома, що на час проведення місії «Евакуація 200» у районі роботи пошуковців зберігається режим «тиші». За дотриманням домовленостей сторін слідкувала місія ОБСЄ на українській та непідконтрольній території.

— Наразі невідомо як довго перебували тіла у зазначеному місці. На цьому напрямку бої точилися вже більше року, — зазначив полковник Олексій Ноздрачов. — Ми ексгумуємо тіла, після чого слідчі органи визначать час, коли ці люди загинули.

Після того, як тіла було вивезено з лінії зіткнення, їх було оглянуто, аби пересвідчитися, що на загиблих немає вибухонебезпечних предметів, зброї та боєприпасів, які можуть зашкодити здоров’ю і життю медичних працівників судмедекспертизи, завдання яких — взяти зразки ДНК для подальшого встановлення знайдених осіб.

— Сьогодні все пройшло доволі тихо, не було жодних провокацій з боку незаконних військових формувань, — зазначив підполковник Олександр Гвоздков.

За сприяння групп ЦВС ЗС України і за допомогою пошукових груп за час проведення АТО було знайдено і ексгумовано близько 640 тіл.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України