Здоров'я

Ризики для здоров’я при сидячому способі життя або хвороби офісних працівників

Сидячий спосіб життя — одна з головних проблем сучасної людини. Більшість професій, що пов’язані з тривалим сидінням за комп’ютером, а якщо людина ще й їде до роботи на машині, руху не вистачає катастрофічно.

Нова проблема сучасності

За статистикою, ми сидимо 9,3 години на день. Це навіть більше, ніж ми спимо, — 7,7 години в день. Гіподинамія — малорухливий спосіб життя призводить до того, що більше 40% всіх працюючих людей відчувають періодичні болі в спині, суглобах і м язах. Справа в тому, що наші предки не проводили стільки часу сидячи, це історично неприродна поза. Довге сидіння провокує застій крові в області попереково-крижового відділу та органах малого тазу. Це призводить до тягнучим болів в попереку, а в довгостроковому періоді — до зниження рухливості суглобів, погіршення кровопостачання нижніх кінцівок, варикозне розширення вен, запалення сідничного нерва та інших неприємних наслідків. Часто через малорухливий спосыб життя люди страждають від головного болю, хронічної втоми і не можуть зосередитися на роботі.

Зарядка, яка допомагає

Розуміючи, що руху не вистачає, сьогодні багато хто відвідує спортзал. Але одне-два тренування в тиждень не вирішують проблему. А іноді і зовсім можуть погіршити стан. Справа в тому, що різкі і незвичні навантаження небезпечні для організму. Наприклад, якщо людина після 8 годин в офісі несподівано підніме важку штангу, може статися все що завгодно, аж до зсуву хребців і утворення міжхребцевої грижі. Основний спосіб боротьби з гіподинамією — регулярна навантаження на всі групи м язів.

  1. Три тренування на тиждень. Для повноцінної фізичної форми потрібні мінімум три тренування на тиждень, і краще, якщо навантаження будуть різноманітними: анаеробні (підняття тягарів, спринтерський біг) будуть чергуватися з аеробними (плавання, біг, лижі, аеробіка).
  2. Зарядка вранці. Щоденна ранкова розминка не тільки бадьорить, але і прискорює обмін речовин, посилює кровотік, підвищуючи стійкість організму до інфекційних захворювань. Тому краще встати раніше і «побалувати своє тіло, адже йому належить складний день за комп’ютером. Вправи для ранкової зарядки
  3. Розминка в середині дня. Дуже корисна регулярна легка розминка через кожні 45 хвилин після нерухомого сидіння. Природно, не завжди можна дозволити собі робити в офісі нахили і присідання. Досить просто регулярно вставати, ходити по кімнаті і розминати ноги. А ще краще привезти на роботу дартс, фрісбі або настільний хокей.

Інші способи допомогти собі

  1. Провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся. Коли легені збагачуються киснем, поліпшується здатність концентруватися. Коли ми довго сидимо над одним завданням, в якийсь момент ефективність знижується. Саме тому потрібно чергувати активності. Британські вчені довели, що частині переключення з однієї задачі на іншу не тільки підвищує ефективність розумової діяльності, але і тримає організм в постійній бойовій готовності.
  2. Давайте відпочити очам. Не варто забувати про зір, який страждає у більшості людей, що сидять за комп’ютером по кілька годин на день. Необхідно робити перерви: 45 хвилин перед монітором — 15 хвилин відпочинку. Офтальмологи радять щогодини робити двохвилинну зарядку для очей або просто кілька хвилин сидіти з закритими очима. Для зору корисні не тільки традиційні «вісімки», але і вправи, що поліпшують кровопостачання голови і шиї.
  3. Слідкуйте за харчуванням. Ще один ризик людей, провідних сидячий спосіб життя, — нерегулярне і неякісне харчування, яке провокує зміну обміну речовин, погіршення травлення, запори, гастрити, гастродуоденіти. Тому варто ходити на обід разом з колегами і є всі, як вчили в дитинстві: супи, салати, гаряче. Не менш важливо багато пити. Можна взяти собі за правило щоранку ставити поруч з робочим місцем склянку води.
  4. Рухайтеся більше в офісі. Навіть якщо вам здається, що ви прив’язана пов’язані до робочого місця, завжди є способи сидіти менше. Наприклад, проводить зустрічі не переговорні, а прогулюючись неподалік від офісу. Наступного разу запросити колег на ділову прогулянку. Вам в голову обов’язково прийдуть нові ідеї!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України