Здоров'я

Довго і щасливо: 22 простих способи продовжити собі життя

Молодість йде, але продовжити її можна. І увійти в літній вік здоровою і міцною людиною, прожити довге, насичене враженнями та емоціями життя теж можна. Потрібно лише дотримувати ці правила.

1. Займіться йогою. Доведено, що вправи по системі йоги сприяють зниженню артеріального тиску, нормалізують серцеву діяльність, розвивають гнучкість і рятують від стресів.

2. Киньте палити. Один з двох курців гине із-за цієї шкідливої звички. Потрібно щось додавати?

3. Уникайте стресових ситуацій. Трохи стресу не зашкодить, але якщо він перетворюється у тривалий виснажлива стан, це шкідливо не тільки для психіки, але і для організму в цілому. Стрес підвищує артеріальний тиск і викликає багато проблем, пов’язаних з травленням, веде до передчасного старіння імунної системи.

4. Не зловживайте вином. Любителі вина живуть довше, тому що вино містить антиоксиданти, що допомагають знизити рівень «поганого» холестерину і захистити від хвороб серцево-судинної системи, але зловживання спиртними напоями підвищує ризик виникнення раку гортані і може спричинити за собою руйнування печінки і нирок.

5. Користуйтеся зубного ниткою або зубочисткою. Лікарі встановили чітку взаємозв’язок між хворобою ясний, серцево-судинними захворюваннями та інсультом. Недавні дослідження показали, що люди з хворобою ясний в 3 рази частіше страждають атеросклерозом, звуженням кровоносних судин, що викликає інфаркт або інсульт.

6. Слідкуйте за вагою. З кожним зайвим кілограмом ви втрачаєте кілька місяців свого життя. Ожиріння стає причиною смерті 30 000 людей щорічно, правда, деякі вчені стверджують, що це відбувається тільки тоді, коли ожиріння йде в парі з курінням.

Долго и счастливо: 22 простых способа продлить себе жизнь

7. Заведіть домашню тварину. Австралійські вчені досліджували більше 11 000 чоловік і з’ясували, що власники домашніх вихованців набагато здоровіше тих, хто тварин в будинку не тримає. Турбота, ласка і тепло, які ви даруєте своїм підопічним, — це емоції, які надають благотворний вплив на наш стан: вони сприяють зниженню кров’ю трав’яного тиску, перешкоджають розвитку стресів і скорочують період одужання навіть після важких хвороб.

8. Регулярно відвідуйте стоматолога. Зубні лікарі можуть розпізнати перші ознаки раку ротової порожнини. Між візитами перевіряйте свій рот на наявність загоюються ранок, білих або червоних прищиків на губі, у роті або у горлі, задумайтеся, чи не відчуваєте ви біль або труднощі у ковтанні і жуванні.

9. Не зупиняйтеся на досягнутому. Чим успішніше ви досягаєте поставлених цілей, тим більше шансів у вас зберегти здоров’я. Як показали багаторічні дослідження, переможці та лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів живуть довше, ніж їхні колеги, які ніколи не отримували таких премій. Але навіть скромні досягнення сприятливо позначаються на здоров’я сім’ї.

10. Побільше оптимізму. Датські дослідники довели, що в оптимістів ризик розвитку важких захворювань нижче на 55%, ніж у песимістів.

Долго и счастливо: 22 простых способа продлить себе жизнь

11. Висипайтеся. Позбавляючи себе повноцінного сну, ви прискорюєте процес старіння, а так само збільшуєте ризик розвитку вікових хронічних захворювань.

12. Боріться з депресією. Депресія вражає одного з п’яти чоловік. І серйозна депресія може стати справжнім вбивцею. Її симптоми: часті сльози, втома, відчуття провини і безпорадності, брак мотивації, хвилювання, низька самооцінка, проблеми зі сном, втрата бажання, душевні біль і страждання, споживання їжі — більше або менше, ніж зазвичай, втрата інтересу до життя.

13. Остерігайтеся діабету. Ви можете бути одним з мільйонів людей, які страждають діабет 2 типу і не знають про це. Діабет допоможе виявити звичайний аналіз крові. Симптоми: невтоленна спрага, часті відвідування туалету, втрата ваги, втома.

14. Не забувайте про масаж. Регулярний масаж може поліпшити циркуляцію крові, прискорить процес одужання після хвороби, підвищить м язовий тонус і поліпшить самопочуття в цілому.

15. Не пересипайте. Деякі дослідники запевняють, що занадто тривалий сон може призводити до депресії та погіршення розумової діяльності.

Долго и счастливо: 22 простых способа продлить себе жизнь

16. Продовжуйте працювати. Люди, що працюють в пенсійному віці, здоровіше і життєрадісніші тих, хто дійсно вийшов на пенсію.

17. Смійтеся частіше. Сміх покращує циркуляцію крові так само ефективно, як багато фізичні вправи, знижує рівень гормонів стресу, а так само сприяє виробленню ендорфінів, що піднімають настрій.

18. Пийте більше води. Вище тіло потребує в ній навіть сильніше, ніж в їжі. 8 великих склянок рідини в день допоможуть вашому організму позбавитися від токсинів.

19. Живіть активним соціальним життям. Вчені стверджують, що це навіть важливіше, ніж фізичні вправи. У людей, які підтримують міцні зв’язки з друзями, більш стійка імунна система, розумова діяльність і взагалі, вони живуть довше, ніж менш товариські люди.

20. Станьте добровольцем. Американські дослідження показали, що у людей, які добровільно допомагали іншим і брали участь у різноманітних соціальних акціях, спостерігалося поліпшення власного як фізичного самопочуття так і розумової діяльності.

21. Секс — ця хороша фізична вправа допомагає виробленню ендорфінів, а останні дослідження показали, що і гормонів росту, які стимулюють імунну систему.

22. Їжте шоколад. Тільки переконайтеся, що в ньому високий відсоток вмісту какао. Воно містить поліфенол — сильний антиоксидант, знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України