Рівень кислотності організму: як його знизити?

Кислотно-лужний баланс (рн-баланс) дуже важливий для підтримки здоров’я і запобігання різних хвороб. Коли ваше тіло знаходиться в лужному середовищі, шанси захворіти на хронічні захворювання знижуються.

Якщо ж переважає кислотний стан, ніж нейтральний, то зростає ризик серйозно захворіти. Крім того, можливе збільшення ваги, проблеми з зубами і яснами, поява болю і запальних процесів. Стан підвищеної кислотності може залишатися непоміченим протягом багатьох років, що може завдати істотної шкоди організму, інформує Ukr.Media.

Шкала pH

Рівень балансу визначають за шкалою від 0 до 14. Показник pH дорівнює 7,0 вважається нейтральним станом. Від 6,9 до 0 — кислотний стан, а від 7,1 до 14 — лужний. Наше тіло завжди намагається підтримувати рівновагу pH 7,365, яке є злегка лужним.

Як харчуватися, щоб зберегти pH-баланс?

Ваш щоденний раціон повинен складатися з 80% лужних продуктів і 20% кислотних.

Продукти, що мають кислу природу: тваринні білки, пшениця, глютен, молочні продукти, рафінований і оброблений цукор. Крім того, до цієї категорії відносяться ще й кава, чай, алкоголь, тютюн.

Лужні продукти: фрукти, овочі, горіхи, трав’яний яні чаї.

Що робити якщо вживаєш багато кислотних продуктів?

Сучасна людина через її спосіб життя і харчові звички, які виникають, часто вживає оброблену їжу, яка має підвищену кислотність. В такому разі слід скористатися порадами експерта, які допоможуть швидко поліпшити кислотно-лужний баланс:

Правильне дихання

На pH-баланс значною мірою впливає ще й спосіб, яким ми дихаємо. Чим більш глибоке дихання у людини, тим вище лужне середовище. Альо коли дихання не глибоке, в крові затримується більше вуглекислого газу, що підвищує рівень кислотності. Поривисте неглибоке дихання зазвичай відбувається під час стресових ситуацій, паралельно з виробленням великого обсягу кортизолу — гормону стресу. Він сприяє вироблення токсинів, і рівень кислотності в організмі підвищується. Щоб виправити це, зробіть 5 глибоких вдихів.

Прості дихальні вправи

В цьому немає нічого складного. Для виконання вправи потрібно просто вдихати та видихати. Почніть з 4 секунд глибокого вдиху, 4 секунд утримання і 6 секунд видиху. Вправу потрібно робити протягом 5 хвилин в день. Це допомагає швидко збільшити лужний рівень.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh