Корисно знати! Як захистити себе під час блискавки!

Що викликає грім і блискавки?

Грози з громом і блискавками відбуваються переважно (але не тільки!) в теплу пору року, коли атмосфера нестабільна і утворюються купчасто-дощові хмари. Вони виникають, коли теплі повітря на рівні землі піднімається і стикається з більш холодним повітрям над ним.

Блискавка — це електричний розряд, який виникає між хмарами, проходити від хмари до повітря або від хмари до землі, в тій годину як грім з’являється із-за швидкого нагрівання повітря блискавкою.

Наскільки небезпечна гроза?

Сила струму в розряді блискавки досягає 20000-30000 амперів. Це приблизно в 2300 разів більше електроенергії, споживаної пральною машиною.

За даними Королівського товариства по запобіганню нещасних випадків, щорічно у Великобританії від 30 до 60 осіб вражає блискавкою, і приблизно три випадки (5-10 відсотків) є смертельними. Найбільш схильні до ризику люди, які багато часу проводять на відкритому повітрі в незахищених місцях. У Британії блискавка вдаряє в землю близько 300 000 разів на рік.

Боятися варто не тільки прямого попадання розряду. Будь-який удар блискавки поруч з людиною може бути небезпечним.

Як далеко бушує гроза?

Щоб дізнатися відстань до шторму, потрібно підрахувати кількість секунд між ударом блискавки і громом. За грубими підрахунками, кожні 3 секунди можна прирівняти до кілометра, тобто, якщо між блискавкою і громом пройшло 6 секунд, то гроза дуже близько — приблизно в двох кілометрах від вас.

Якщо тривалість часу між спалахом блискавки і ударом грому становить 30 секунд або менше, необхідно шукати притулок.

Коли насувається гроза необхідно:

1. Вимкнути всі електричні прилади, включаючи телевізор, бо блискавка може викликати перепади напруги.

2. Перебуваючи у приміщенні, уникати використання стаціонарного телефону, бо телефонні лінії можуть проводити електрику. Також краще уникати використання кранів і раковин з металевими трубами, бо вони також можуть проводити електрику.

3. Якщо ви на вулиці, намагайтеся триматися на відстані близько 20 метрів від усіх металевих предметів.

4. Уникайте води і знайдіть відкрите місце, яке знаходиться на безпечній відстані від дерев, стовпів або металевих предметів.

5. Якщо є можливість, сідайте в машину — при ударі блискавки вона спрацює як клітка Фарадея, і ви залишитеся в безпеці.

6. Якщо ви опинилися на відкритій місцевості, присядьте навпочіпки, поклавши руки на коліна і затиснувши голову між ними. Намагайтеся якомога менше торкатися землі своїм тілом, не лягайте на землю.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh