Авторські статтіДіаспора

Рівень безробіття в Чехії найнижчий за 20 років

У лютому рівень безробіття в Чехії знизився в порівнянні з січнем на 0,2 % і склав 3,7 %.

Це випливає з даних Управління з працевлаштування ЧР.

Без роботи перебували 280.900 людина, це найнижчий показник з 1997 року. Вільних вакансій налічується 239.250, на 8.500 більше, ніж у січні.

На думку аналітиків, це не межа, безробіття буде знижуватися і далі на тлі зростаючої економіки. Не виключено, що кількість вільних вакансій перевищить число безробітних. У цьому випадку Чехія стане першою країною ЄС, яка зможе похвалитися цим фактом.

Нагадаємо, на чеському ринку праці не вистачає 14 тис. представників будівельних професій та 9,5 тис. водіїв. Навесні минулого року ці показники становили 8 тис. і 6 тисяч. Крім того, не вистачає тисяч кухарів, прибиральниць, охоронців, зварювальників, монтажників.

На початку січня сайт Idnes.cz опитав спеціалістів на предмет ситуації на ринку праці в 2018 році. Судячи за їхніми прогнозами, роботодавців чекають важкі часи.

«Рівень безробіття продовжить падати, при цьому стані більше вакансій. Очевидний парадокс — все більше роботи, яку ніхто не хоче робити, і все більше людей, не бажаючих працювати на запропонованих умовах. Ніхто не буде відгукуватися на пропозиції на роботу, фірми і компанії будуть змушені залучати великою зарплатою», — вважає Їржі Халбрштат з компанії ManpowerGroup.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.