Британський прем’єр-міністр описує Пекін як “авторитарний” і “напористий” наприкінці саміту G7 в Японії.
Ріші Сунак бере участь у саміті G7 у Хіросімі
Хоча Ріші Сунак не закликав до «від’єднання» між Китаєм і Заходом, він підтримав «відмову від ризиків». Про це повідомляє Голос українською з посиланням на видання Політіко.
Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак назвав Китай найбільшим викликом для світу в неділю наприкінці саміту G7 у Хіросімі, Японія.
«Китай створює найбільший виклик нашої епохи глобальній безпеці та процвітанню», — сказав Сунак журналістам на зустрічі G7, яка завершується в неділю. «Вони дедалі більш авторитарні вдома та наполегливі за кордоном».
Прем’єр-міністр Великої Британії не закликав до «від’єднання» між Китаєм і Заходом, але підтримав «відмову від ризику» — вислів, використаний лідерами G7 у їх спільному комюніке в суботу.
«Ми працюватимемо разом як G7 та інші країни, щоб переконатися, що ми можемо знизити ризик для себе та вразливості ланцюжків поставок, які ми бачили в Китаї, вживати заходів, необхідних для захисту від ворожих інвестицій, і робити це таким чином. це не шкодить одне одному», – сказав Сунак.
Лідери G7 виступили з жорсткою заявою щодо Пекіна, в якій вони погодилися диверсифікувати джерела критичних корисних копалин і створити нову координаційну платформу для протидії економічному тиску, а також засудили спроби змінити статус-кво в Південно-Китайському морі.
Це викликало критичну реакцію з боку речника МЗС Китаю, який звинуватив країни G7 у втручанні у внутрішні справи Китаю.
На Сунака зростає тиск з боку його власної Консервативної партії, щоб він посилив лінію уряду щодо Китаю. У середу колишній прем’єр-міністр Ліз Трасс закликала Сунака включити Китай до списку «загрози» безпеці Великобританії.